Multi-tool

Multi-tool

Poslaťod anonymka » 11 Mar 2017 17:31

Ahojte :) priateľ mi dávnejšie naznačil, že by potreboval multifunkčný nôž. A keďže bude mať čoskoro narodeniny, tak by som mu nejaký chcela darovať, lenže vôbec sa v tom nevyznám. Zaujal ma tento http://www.commando.sk/nozemacetysekery ... at-digital je to trochu drahší set, ale nenašla som k nemu žiadnu recenziu, máte s ním niekto skúsenosť? Alebo potom som niekde čítala, že si chválili značku Victorinox, len ten sa mi až tak nepáči. Budem rada za každý názor, keďže sa do toho vôbec nerozumiem a nechcem mu kúpiť niečo nekvalitné. Ďakujem za odpoveď.
anonymka

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Multi-tool

Poslaťod Chamo » 11 Mar 2017 20:39

Ahoj Anonymka,
To čo si našla je dosť špecifický nástroj.
Čo robí tvoj priateľ? Vieš dať o priateľovi detailnejšie info? Je to:
1. Turista,
2. Militantne orientovaný tramp,
3. IT alebo nejaká technická profesia,
4. Záchranár, policajt, hasič,
5. Kutil.
Tvoj priateľ chce multitool na každodenné nosenie lebo ho musí používať (napr. potrebuje aj púzdro na opasok) alebo ho len chce mať v priehradke auta pre prípad strýčka príhodu?
Je to ten typ, ktorý je skôr oldschool (napr. stále spomína ako jeho dedo z klinca, konzervy a sódy bikarbony postavil dvojtaktný motor) alebo je to moderný týpek čo sleduje trendy a čaká na to kedy sa konečne bude predávať nový iPhone 9?
Podľa toho ti bude možné poradiť. Niektoré multitooly sú zbytočne zložité a ťažké. Iné sú konzervatívne.
Chamo

Poslaťod kotuc20 » 12 Mar 2017 12:14

Ja osobne by som aj tak odporúčal Leatherman Wave. Podľa mňa veľmi dobre spracovaný s veľa funkciami a aj rozumnou hmotnosťou. Ja ho mám veľmi rád.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod anonymka » 12 Mar 2017 14:00

Chamo píše:Ahoj Anonymka,
To čo si našla je dosť špecifický nástroj.
Čo robí tvoj priateľ? Vieš dať o priateľovi detailnejšie info? Je to:
1. Turista,
2. Militantne orientovaný tramp,
3. IT alebo nejaká technická profesia,
4. Záchranár, policajt, hasič,
5. Kutil.
Tvoj priateľ chce multitool na každodenné nosenie lebo ho musí používať (napr. potrebuje aj púzdro na opasok) alebo ho len chce mať v priehradke auta pre prípad strýčka príhodu?
Je to ten typ, ktorý je skôr oldschool (napr. stále spomína ako jeho dedo z klinca, konzervy a sódy bikarbony postavil dvojtaktný motor) alebo je to moderný týpek čo sleduje trendy a čaká na to kedy sa konečne bude predávať nový iPhone 9?
Podľa toho ti bude možné poradiť. Niektoré multitooly sú zbytočne zložité a ťažké. Iné sú konzervatívne.

Ahoj, tak v prvom rade ďakujem za odpoveď :). Môj priateľ strašne rád chodí do lesa a na turistiku, takže predpokladám, že si ho tam chce nosiť so sebou. Čo sa týka typu, je to moderný 21 ročný chalan. Ten prvý multi-tool ma zaujal hlavne vzhľadom a aj preto, že je tam osobitne nôž, pretože priateľ zbožňuje nože. Hlavne by ma zaujímalo, či sa to vôbec oplatí za takú cenu, alebo či to nebude napr zbytočne ťažké.
anonymka

Poslaťod anonymka » 12 Mar 2017 14:01

kotuc20 píše:Ja osobne by som aj tak odporúčal Leatherman Wave. Podľa mňa veľmi dobre spracovaný s veľa funkciami a aj rozumnou hmotnosťou. Ja ho mám veľmi rád.

Ahoj, ďakujem za odpoveď, ale ten je podľa mňa dosť drahý, hľadala som niečo lacnejšie, tak do 40€. :)
anonymka

Poslaťod kotuc20 » 12 Mar 2017 14:22

Aha tak potom to je iné. Potom skús pozrieť Gerber.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod Slavik » 12 Mar 2017 18:57

Čau.

Na to MFH by som sa vykašľal. Väčšina ak nie všetky produkty od nich stoja za .....
Tak ako písal Kotúč, skús pozrieť nejaký Gerber. Vyhol by som sa ale produktom rady B.G. To je podľa mňa čistá komercia aj ked kvalitu si nedovolím posudzovať. Nemal som od nich nič v rukach dlhsie ako minutu.Rada MP 400-600 by mohla vyhovovať aj keď je drahšia ale dúfať, že za 40 ojro dostaneš top kvalitu je scestné.
Používam už niekolko rokov, cca.15, MP 600 a nemenil by som, tak za novší model možno, tie majú výmenné brity na kliešťach a list pilky. Už niekoľko krát som nôž stratil a oplakal a znovu našiel a tak aj vypadá. Nikdy som si ale nekúpil iný aj keď od posledného leta, to vypadalo, že predsa len budem niečo kupovať.
Možno by bol zaujímavý aj Leatherman Rebar, ten je dostatočne robustný aj nástrojovo vybavený, takže by mohol vyhovovať aj do lesa aj do mesta. Treba sa ale pripraviť na nejakú váhu navyše.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Poslaťod Chamo » 13 Mar 2017 09:11

K tvojej otázke – za tú cenu sa ten čo si našla veľmi neoplatí. Nemá význam aby si kupovala niečo lacné lebo budeš banovať. Lepšie je pridať 15 – 20 eur a kúpiť náradie, ktoré mu bude robiť radosť roky. V tej cenovej hladine sú dve možnosti:

Victorinox Hercules 55 eur – ergonomický tvar, dobre sedí v ruke pri práci s nožom. Má aj kliešte aj nožnice. Má dlhšiu čepel ako leatherman a hodí sa ak priateľ preferuje nôž. Hodí sa skôr pre konzervatívnejšieho pánka.

Leatherman Wingman 45 eur – má super kliešte. Oproti Vinox-u sú silnejšie, jasná voľba ak chce priateľ hlavne náradie. Má aj klip na pohodlné nosenie vo vrecku. Pre 21 ročného chalana je úplne super.

Ja by som ti poradil kúpiť Leatherman a do budúcna si buď priateľ kúpi ešte pevný nôť (napr. Mora do 20 eur) alebo budeš mať tip na druhý dar na ďalšie narodeniny.
Chamo

Späť na Multifunkčné nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť