Domáce úpravy továrenských nožov

Re: Domáce úpravy továrenských nožov

Poslaťod Slavik » 19 Jún 2015 08:59

Príjemné čítanie. Ďakujem za postrehy. Moje prvé dojmy z tohto noža boli obdobné. Porovnavat naživo z nozmi MD som nemal kde ale podľa toho čo si pamätám to bolo rovnaké.
Čo mi ale vôbec nesedí je to púzdro. Neviem či som už tak zhýčkaný tek lokmi a mojimi púzdrami ale toto bolo úplne zle. Videl som kusy na výstave v BA . Pútko na opasok maximálne široké, teda na opasku nôž lietal jak besný. A ďalšia vec čo mi vadila bol maximálne zťažený prístup k šróbom, ktorými bolo uchytené k samotnému púzdru.

Slavik
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod Yossarian » 19 Jún 2015 12:40

Slávik, ohľadne pútka na opasok máš pravdu. Na to som celkom zabudol, keďže pútko išlo PÁ-PÁ ako úplne prvé. Jeden zo šróbov išiel hladko, objímka druhého však povolila v kydexe a pretáčala sa. Mordoval som sa s tým dosť dlho, kým mi (v štýle MacGyvera) nenapadlo kvapnúť do ryhy pretáčania trochu sekundového lepidla. Pretáčanie sa sťažilo a šrób sa potom dal odtiahnuť. Úchyty (na opasok alebo vestu) som potom vyriešil paracordovou šnúrou prevlečenou cez dierky v kydexe.
Porovnanie s originálmi MadDog asi nie je potrebné, používajú celkom iný materiál a každá rúčka sa brúsi individuálne. Maxpedition plast vstrekuje do formy, za 2 sekundy má hotovo. Je to ako porovnávať 1.ligu a s okresnou súťažou. BTW Mal som možnosť pohrať sa aj s tou najvššie cenenou generáciou MD (kúsky určené pre SEALov z 90-tych rokov, dnes v cene vysoko cez tri tisíc dolárov) a bola to fakt pecka. Ak chceš približnú predstavu o ich kvalite, máš možnosť to poriešiť aj v domácich podmienkach. Zober si svoju Alphu alebo X-Raya, omacaj ich v dlani, primysli si drobné nedokonalosti v spracovaní a máš "MD ako vyšitý"... :wave:
Čafff
Y.Y.
Obrázok užívateľa
Yossarian

Poslaťod papen » 22 Jún 2015 09:42

Ja som si tiez na vystave kupil pevny maxpedition , po tazkom rozhodovani aj zo slavikom:) verziu large a som celkom spokojny ....tvar rucky mi sedi dobre v ruke , len ten vybrus u spicky cepele im trochu usiel ale to sa lahko prebrusi..zaves na kydexe som hned vyhodil a nahodil teklock .... Aby som mohol jednorucne vyberat noz s puzdra som vyhol na kydexe vnutornu strenu kydexu a funguje slusne teraz ....
Prílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
papen

Poslaťod Slavik » 22 Jún 2015 09:58

No bol to boj. :grin: Väčší, menší. ...
Ten záves na opasok bol ale strašný, Papen si to poriešil celkom pekne. Jak sa to šrobovalo? A hlavne jak si spokojný s tým mollelockom. Myslím pevnosť, držanie na opasku .....
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Poslaťod Yossarian » 22 Jún 2015 10:05

Čafff chalani, blahoželám ku novým Maxpedišnom...
Moja otázka na Papena: Ten klip je kúpený samostatne, alebo si ho len prehodil z nejakého iného výrobku? Vyzerá to naozaj dobre.
Y.Y.
Obrázok užívateľa
Yossarian

Poslaťod papen » 22 Jún 2015 10:26

Mollelock isiel prehodit lahko , povodny zaves isiel dole bez najmensich problemov a do ppvodnych dier v kydexe som nasroboval s novymi srobkami mollelock.... Cele to na opasku velmi dobre drzi ,plus nieje priblem to dat vestu ktoru obcas nosim do lesa:)
papen

Poslaťod papen » 22 Jún 2015 10:57

Klip som kupil samostatne na vystave ...
papen

Poslaťod Yossarian » 28 Jún 2015 10:37

Ešte som dorobil zopár fotiek, aby bolo zrejmé, "o čom sme točili". Najvýraznejšia úprava noža je vidieť na ostrí (kde sa zobralo hodne z pôvodnej hrúbky čepele) a na rúčke, ktorá teraz umožňuje príjemnejší úchop...
Prílohy
IMAG0921.jpg
Úprava tvaru rúčky...
IMAG0922.jpg
0,5 mm na brite...
IMAG0920.jpg
Parakordová omotávka... 01
IMAG0919.jpg
Parakordová omotávka... 02
Obrázok užívateľa
Yossarian

Poslaťod papen » 28 Jún 2015 19:02

vyzera to dobre ,len nedalo by sa lepsie detaily vybrusu a rucky nafotit?
papen

Poslaťod tomasfujas » 01 Júl 2015 13:46

ZLOjasna píše:Zdeavím páni, panšiel som tento noz, ktory by bol po uprave paradny. Problem je ze nemam ziadne vybavenie ani moc skusenosti s obrabanim ocele, preto som sa chcel opytat ci by sa nasile nikto kto by mi to spravil :) Dodam ze material cepele je 8Cr13MoV
Prkladam foto originali a foto ako by mal vypadat po uprave

Očko urez a chrbát čepele pekne zbrusis bruskou.brusnym kotucom

Odoslané z E39 pomocou Tapatalku
tomasfujas

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecná diskusia o nožoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 1 hosť