Spoločný projekt-KL Nôž 2013

Re: Voľný pokec

Poslaťod Slavik » 11 Jún 2013 14:03

Tak máme v práci trochu kľud,tak som rozmýšľal :o a napadlo ma toto. Dám tu svoju myšlienku zatiaľ sem.
Čo tak spraviť si taký klubový nožík. Ale nie spôsobom že niekto ich dá vyrobiť a potom predávať ale tak aby každý držiteľ v nom mal prsty. To znamená niekto zoženie oceľ,niekto ich vyreže alebo dá vyrezat,ďalší spraví výbrusy,niekto zakalí a začistí po kalení,ďalší spraví rúčky,atď....... Až po úplný koniec a finálne výrobky aj s puzdrami. S tým že každý by náklady na tu svoju časť niesol na svojích ramenách.
Predpokladom však je aby to ten dotyčný spravil dobré a vedelco robí. Samozrejme to nemusí byť profesionálna práca ale aby to nejak vypadalo.
Tak dajte vedieť čo si o tom myslite.

Slavik
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod kotuc20 » 12 Jún 2013 00:33

Neznie to zle ja by som to bral. Akurát neviem ako by som mohol prispieť. Mám doma pružinovku tak by som ju mohol dať do pľacu. Alebo nejaké drievko.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod Vasko » 12 Jún 2013 06:38

kotuc20 píše:Neznie to zle ja by som to bral. Akurát neviem ako by som mohol prispieť. Mám doma pružinovku tak by som ju mohol dať do pľacu. Alebo nejaké drievko.

Ak kotuc20 dá pružinovku, ja ju prekujem na požadovaný tvar.
lepšie ohnutý ako zlomený..
Obrázok užívateľa
Vasko

Poslaťod Slavik » 12 Jún 2013 14:25

No paráda tal to by sme boli už traja. Niekto ďalší?
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod hidalgo » 12 Jún 2013 15:55

vedel by som ušiť takéto púzdro(a)....z dôvodu tuhosti kože,nie je možné ohýbanie crazy
Prílohy
Fotografia0216.jpg
Fotografia0215.jpg
Šťastena praje pripraveným!
Obrázok užívateľa
hidalgo

Poslaťod kotuc20 » 12 Jún 2013 19:34

Tak začína to vyzerať dobre. Myslim, že by si to za chvíľu zaslúžilo aj nové vlákno. A mohli by sme sa dohodnúť teda aj na nejakom tvare. A ak sa mi podarí dorobiť nejaký nôž tak by som sa možno pustil aj do dreva alebo by som skúsil vyrobiť vlastnú mikartu. Zatiaľ som skúsil jednu a celkom to funguje.
Prílohy
IMAG0509.jpg
Obrázok užívateľa
kotuc20

Poslaťod Vasko » 12 Jún 2013 22:39

Najväčšia sranda je, že zvyšky peroviny od kotuca20 v dieľni úž mám a na budúci víkend by som mal niečo kuť,
takže navrhnite niečo.
lepšie ohnutý ako zlomený..
Obrázok užívateľa
Vasko

Poslaťod Slavik » 12 Jún 2013 23:04

No paráda,teda už 4 kusy. Tak ma teraz napadlo,že začne teda Vasko. Nahod nejaký tvar alebo tie pružiny len prekuj na podľa teba pouzitelnu hrúbku na nôž a potom by sme pokračovali ďalej. Ďalší spolupáchateľ vyreže tvar a spraví výbrus podľa seba. Či to už bude na tŕň alebo fulltang necháme na dotycnom. Podľa množstva materiálu a hrubky mu prípadne .pošli svoju predstavu ako by nôž mohol vypadat.
Ale ešte by sme sa mali dohodnúť či to bude niečo na bežné nosenie-edc alebo niečo väčšie. Ja by som bol za take nejaké edc do cca.10 cm čepeľ.
Ináč kto ma záujem môže sa stale pridať. Vlákno spravím zajtra ak mi ostane trochu času.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod hidalgo » 13 Jún 2013 04:19

zopár odrázkov pre inšpiráciu ;-),určite by som nechcel kopírovať Vláďovu robotu,ale páči sa mi ten mierne nessmukoidný tvar čepele thumb up
Prílohy
bushcraftknifemi1.jpg
bushcraftknifemi1.jpg (14.74 KiB) Zobrazené 3310 krát
nenutna_uprava.jpg.jpg
nenutna_uprava.jpg.jpg (26.12 KiB) Zobrazené 3310 krát
Šťastena praje pripraveným!
Obrázok užívateľa
hidalgo

Poslaťod kotuc20 » 13 Jún 2013 05:12

Tak sa mi to začína fakt páčiť. Mne by sa tiež páčil s čepeľou okolo 10 - 12 cm. No a Vasko by Ho mohol vykuť rovno do tvaru aký budeme potrebovať, a robí kutím aj výbrus. Potom je to už jednoduchšie na opracovanie. Stačí dobrúsiť len výbrus a dorobiť rúčku. A ešte by sme sa mohli dohodnúť aj na hrúbke čepele. Ja by som odporúčal okolo 3,5-4 mm.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Ďalší

Späť na Všeobecná diskusia o nožoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia