Real steel

Podeľte sa o svoje skúsenosti a prispejte vlastným článkom

Re: Real steel

Poslaťod kotuc20 » 04 Dec 2016 04:37

Ospravedlňujem sa ale nestíham ani napísať nejaké postrehy. A nôž je teraz u chama.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod Chamo » 07 Dec 2016 15:59

Díky za požičanie Real steel-u. Za ten týždeň som ho stihol poobzerať a pár krát ho vziať do roboty kde rezal obálky. Dostal som ho aj s krabicou takže pri otvorení to boli malé Vianoce.

Čo sa mi pozdávalo
Spracovanie je na úrovni veľkých značiek, všetko lícuje a časti sú bez stôp po opracovaní. Karbónová strana na svetle pekne mení vzorku pri každej zmene uhla. Ide o sedvič s G10 ale karbón je aj na spodnej strane. Na tejto pohľadovej strane je len to najnevyhnutnejšie, čap, dve skrutky a prevlek pre paracord. Výrobca našťastie nemal potrebu predvŕtať otvor na klip a táto strana je tak naozaj elegantná.
Obrázok

Na oceľovej strane stojí za zmienku poistka a klip. Takú poistku som nikdy nemal na noži, ale použitie aj odistenie je po pár pokusoch intuitívne.
Obrázok

Klip je dobre navrhnutý, drží nôž na mieste ale nebráni rýchlemu vybratiu ani neotravuje pri rezaní. Oceľová strana má v sebe kapsu kvôli odľahčeniu.
Obrázok

Rukoväť je premyslene jednoduchá. V zavretom stave nikde nič nevyčuhuje ani nevadí. Pri otvorenom noži ponúka istý úchop pre ukazovák za sucha bez rizika pošmyknutia.

S čepelou sa pracuje dobre, plochý výbrus, nie je ani príliš masívna ani príliš tenká. Zvolená oceľ dobre drží ostrie, nejde síce o hogo-fogo prášky ale má k nim veľmi blízko. Má výrazné brucho a náznak „S“ takže sa s ňou dobre reže drobné drevo, lano a pod.. Je s dobre vymysleným tvarom, množstvom pekných detailov, od rikasa, cez postupný výbrus až po zbrúsenú hranu na chrbáte. Určite sa rýchlo neokuká.

Za tie peniaze neije čo kritizovať, nosí sa super, rúčka z uhlíkových vlákien a G10, extra poistka, snímateľný kolík na otváranie, pekný profilovaný klip a odľahčená kovová strana.

Nôž je pripravený na odoslanie.
Chamo

Poslaťod HENNESSY » 03 Jan 2017 12:17

Noz je v inzercii
Obrázok užívateľa
HENNESSY

Obrázky: 1

Predchádzajúci

Späť na Články a recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť