Pásová brúska - vlastná výroba

Re: Pásová brúska - vlastná výroba

Poslaťod padrone77 » 11 Apr 2016 16:20

pridavam trochu lepsie foto.
padrone77

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod padrone77 » 11 Apr 2016 16:26

no , este jeden pokus
Prílohy
DSC_1248.JPG
DSC_1245.JPG
DSC_1243.JPG
DSC_1125.JPG
DSC_1124.JPG
padrone77

Poslaťod mistr85 » 25 Nov 2017 13:18

Ak sa môžem spýtať chlapi, kde sa dajú zohnať tie hliníkové vodiace kolesá, resp. aj také pohonné na 19 hradeľ elektromotora, chcem si niečo podobné vyrobiť, ale s týmto mám problém ... Ďakujem
mistr85

Poslaťod sheriff » 25 Nov 2017 14:51

mistr85 píše:Ak sa môžem spýtať chlapi, kde sa dajú zohnať tie hliníkové vodiace kolesá, resp. aj také pohonné na 19 hradeľ elektromotora, chcem si niečo podobné vyrobiť, ale s týmto mám problém ... Ďakujem

Neviem ako na Slovensku... Ale:
Najdostupnejšie by to asi bolo z E-bay (belt grinder wheels), sú tam komplet sety so všetkým potrebným, záleží aký typ potrebuješ.
Dalo by sa napr. aj z Instagramu - sú ľudia čo sa venujú len pásovkám, všelijakí "mašinisti" čo nejako prišli k CNC a vyrábajú na objednávku rôzne súčiastky... V tom sa človek ale musí trocha vyznať, aby ho neodrbali.
Ako núdzové (a dočasné) riešenie som videl aj použitie koliesok z longboardu :) Aj keď to fičalo, viem o jednom prípade že sa to na vyšších otáčkach samozrejme roztavilo. Na poriadny motor by som to preto neskúšal crazy
Tiež sa inak chystám na (aspoň menšiu) pásovku...už pár rokov
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Poslaťod mistr85 » 25 Nov 2017 19:13

sheriff píše:
mistr85 píše:Ak sa môžem spýtať chlapi, kde sa dajú zohnať tie hliníkové vodiace kolesá, resp. aj také pohonné na 19 hradeľ elektromotora, chcem si niečo podobné vyrobiť, ale s týmto mám problém ... Ďakujem

Neviem ako na Slovensku... Ale:
Najdostupnejšie by to asi bolo z E-bay (belt grinder wheels), sú tam komplet sety so všetkým potrebným, záleží aký typ potrebuješ.
Dalo by sa napr. aj z Instagramu - sú ľudia čo sa venujú len pásovkám, všelijakí "mašinisti" čo nejako prišli k CNC a vyrábajú na objednávku rôzne súčiastky... V tom sa človek ale musí trocha vyznať, aby ho neodrbali.
Ako núdzové (a dočasné) riešenie som videl aj použitie koliesok z longboardu :) Aj keď to fičalo, viem o jednom prípade že sa to na vyšších otáčkach samozrejme roztavilo. Na poriadny motor by som to preto neskúšal crazy
Tiež sa inak chystám na (aspoň menšiu) pásovku...už pár rokov

Ja som si pokúpil profily, motor aj nylonové kolesá na paleťáky - tie sa tam používajú bežne, len problém je, že nemám sústruh, tak hľadám spôsoby ako to vyrobiť čo najjednoduchšie (celé rozobrateľné), prvý problém je s pohonným kolesom, to má priemer na hriadeľ 20mm motor má hriadeľ 19mm a ešte má na nej tú tyčku, aby sa nasadená vec nepretáčala (neviem ako sa to volá odborne) tak sa snažím vymyslieť tam nejaký medzikus, alebo vystreďovaciu podložku, vložky alebo čo xD, to sú práve veci čo by mali byť najpresnejšie aby sa to nechvelo, nehádzalo, aby nezhadzovalo brúsny pás .. no uvidím bude to zábava ... :)
mistr85

Poslaťod sheriff » 26 Nov 2017 00:27

Určite ti niekto poradí, samozrejme že tu nožiari majú robené pásovky... S tým nastavovaním ti potom držím palce :) To bude ešte len sranda, snáď neprídeš pri prvom spustení k úrazu crazy
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Poslaťod mistr85 » 26 Nov 2017 14:09

sheriff píše:Určite ti niekto poradí, samozrejme že tu nožiari majú robené pásovky... S tým nastavovaním ti potom držím palce :) To bude ešte len sranda, snáď neprídeš pri prvom spustení k úrazu crazy

Dám si prilbu, ale maximálne by ma mal vyfackať brúsny papier a prebehnúť pohonné koleso xD - to by som mohol relatívne prežiť :lol:
mistr85

Poslaťod Baca » 27 Nov 2017 08:01

mistr85 píše:... prvý problém je s pohonným kolesom, to má priemer na hriadeľ 20mm motor má hriadeľ 19mm a ešte má na nej tú tyčku, aby sa nasadená vec nepretáčala (neviem ako sa to volá odborne) tak sa snažím vymyslieť tam nejaký medzikus, alebo vystreďovaciu podložku, vložky alebo čo xD, to sú práve veci čo by mali byť najpresnejšie aby sa to nechvelo, nehádzalo, aby nezhadzovalo brúsny pás .. no uvidím bude to zábava ... :)

Vola sa to kolik. :grin: Ten sa ale predava s motorom. Ak mas nejaky starsi motor kde tento kolik nebol tak ti neostava nic ine ako si ho vyrobit. BTW: 19 mm hriadel je tak pre 600-750W motor co je na pasovku relativne malo. Ako vlozku tam daj kusok 0,5 mm plechu po celom obvode a koleso nalisuj.
Obrázok užívateľa
Baca

Poslaťod mistr85 » 27 Nov 2017 20:49

Baca píše:
mistr85 píše:... prvý problém je s pohonným kolesom, to má priemer na hriadeľ 20mm motor má hriadeľ 19mm a ešte má na nej tú tyčku, aby sa nasadená vec nepretáčala (neviem ako sa to volá odborne) tak sa snažím vymyslieť tam nejaký medzikus, alebo vystreďovaciu podložku, vložky alebo čo xD, to sú práve veci čo by mali byť najpresnejšie aby sa to nechvelo, nehádzalo, aby nezhadzovalo brúsny pás .. no uvidím bude to zábava ... :)

Vola sa to kolik. :grin: Ten sa ale predava s motorom. Ak mas nejaky starsi motor kde tento kolik nebol tak ti neostava nic ine ako si ho vyrobit. BTW: 19 mm hriadel je tak pre 600-750W motor co je na pasovku relativne malo. Ako vlozku tam daj kusok 0,5 mm plechu po celom obvode a koleso nalisuj.

Áno kolík mám :grin: a aj ten, asi to tak nejako aj spravím, motor je úplne nový 1,1kW takže je to tak od výroby - má zhruba 2840 otáčok na 400V, budem musieť dať 0,5 plech po obvode a pritiahnem to - uvidíme ako sa to bude správať xD, vystrihnem ho tak aby bol po obvode hriadelky až po kolík - dúfam že to bude ok, neskôr kúpim hliníkové koleso s redukciou ak by to nešlo :-D
mistr85

Poslaťod Baca » 28 Nov 2017 20:51

mistr85 píše:...vystrihnem ho tak aby bol po obvode hriadelky až po kolík - dúfam že to bude ok, neskôr kúpim hliníkové koleso s redukciou ak by to nešlo :-D

Malo by byt. Ja som menil hlinikove koleso za mensie robene a tiez som tam daval taku vlozku. Bezi to vyse roka bez najmensich problemov.
Obrázok užívateľa
Baca

Predchádzajúci

Späť na Stroje, zariadenia a technika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť