Úpravy s použitím fluor. prášku

Úpravy s použitím fluor. prášku

Poslaťod sheriff » 17 Dec 2015 02:12

Zdravím, nie žeby som sa mal učiť na skúšku (čo mám :D ) ale toto ma zaujalo.

Kdesi som to tu videl a vyzeralo to super, kto používa nôž aj po večierke alebo v tmavom lese tak to iste ocení. Jedná sa o fluorescentný (svietiaci/svietivý) prášok, zmiešaný s priehľadným epoxidom. Použitie je naozaj široké, je možné si z toho spraviť prívesok (v prílohe je z toho spravený spacer, pravdepodobne to nie je priamo epoxid, ale ide len o ilustráciu nápadu), alebo tým jednoducho vyplniť predvŕtanú dieru v rukoväti noža. Nemám to ešte odskúšané ale chystám sa, tak sa potom podelím aj o praktickú využiteľnosť. Neočakávam že mi to vypáli oči, ale niekedy je celkom fajn mať prehľad kam som v tejto prekliatej tme dal nôž.

Návod nie je vôbec zložitý, potrebujete :
-epoxid
-fluorescenný prášok ( eBay → hľadať → "glow in the dark powder" ) - cca. 2.00 $
Predpokladám, že sa to dá kúpiť aj u nás - za 2-3 násobnú cenu.

Prášok jednoducho vmiešame do epoxidu a vyplníme potrebnú plochu.
Priložím aj video : Fluorescenčný prášok + epoxid

Je to len taká somarinka, preto som to šupol do zapadnutej témy. Ak máte pocit že to treba presunúť alebo zmazať tak nech sa páči :)
Prílohy
tumblr_mzpmy9XpqN1qjcccuo1_1280.jpg
Zdroj : http://tattooartandcustomknives.tumblr.com/post/102403107370/cuscadi-spyderco-tenacious-custom-made-silver
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Úpravy s použitím fluor. prášku

Poslaťod Šimon Hosa » 25 Feb 2016 19:14

Pekne.Ale nefunguje to tak ako tie fosforove hracky?Ktore po 1 hodine uz nesvietia?

Odoslané z GT-S6810P pomocou Tapatalku
Nikdy nehovor že sa to nedá urobiť lebo príde niekto kto nevie o tom že sa to nedá urobyť a uroby to.
Šimon Hosa

Obrázky: 0

Poslaťod Slavik » 25 Feb 2016 19:58

Fungovať to bude určite, koľko je otázne. Určite bude mať ale na dobu svietenia vplyv aj kvalita prášku a epoxidu. A určite na to bude mať vplyv aj doba osvietenia.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Poslaťod sheriff » 26 Feb 2016 12:51

Určite to závisí od kvality prášku, ale aj od jeho množstva - do hračiek sa dáva prťavé množstvo, tu by bolo dobré dať toho viac... Je možné použiť aj tríciové tyčinky, ktoré svietia rovnako cca 25 rokov, ale to už je drahšia záležitosť. Stále som sa ale k tomu nedostal :)
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Poslaťod Slavik » 16 Mar 2016 08:43

Ahoj trítiové tyčinky sa dajú občas kúpiť aj v rzbárskych potrebách.Treba sa popýtať,eventualne zháňať večné svetlo. Cena bola okolo 10-11,- ojro za kus.Ale že by mi to svetlo vypalovalo oči povedať nemôžem.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Poslaťod Šimon Hosa » 25 Mar 2016 13:22

No tak prasok mam doma uz som aj urobyl nejake goralki na paracord vecer nafotim.Svieti to celkom vyditelne po dobu 10-25 min cize nic moc ale ked clovek zaspava tak sa na take noze bude dobre kukat skusim upravit potkana.Odporucam oskusat aspon sacok toho sajrajtu na ebay stoji 80centov.
Nikdy nehovor že sa to nedá urobiť lebo príde niekto kto nevie o tom že sa to nedá urobyť a uroby to.
Šimon Hosa

Obrázky: 0

Poslaťod rustyknife » 17 Jún 2016 19:21

Z praxe môžem potvrdiť, že rozhodujúci faktor je kvalita pigmentu. Za e-bay neručím, ale sú aj zodpovedný výrobcovia, ktorý garantujú určitú životnosť, farebnosť a dobu fluorescencie.
rustyknife

Späť na Nástroje, prípravky a rozne vylepšenia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť