Firepiston

Firepiston

Poslaťod Taurus » 02 Feb 2012 16:24

Recenzia firepistonu - cena zo súťaže o návrh loga pre toto fórum

Obrázok
Samotný piston je pomerne drobný, drevený a esteticky opálený. Spodná časť, rozumej valec, má mosadznú vložku, ktorá tvorí samotné steny valca a umožňuje tesneniu dokonale uzavrieť "spaľovaciu" komoru.
Obrázok
Piest je drevený a trošku netradičnejšej konštrukcie ako firepistony, ktoré môžeme vidieť na TyTrubke :)
Obrázok
Ako môžeme vidieť na fotke piestik sa končí hlavičkou šróbika so zárezmi, pod ktorým je vymeniťeľné gumené tesnenie. Práchni sa vkladá do maličkého priestoru ktorý vznikol vo vnútri vyrezaného kríža s hlavičke.
(Toto riešenie je celkom nepraktické, pretože samožná kov hlavičky ochladzuje práchno a tým, že je priestor relatívne malý uhlík horí iba chvíľku, preto chcem pristúpiť k malej úprave a tento priestor zväčšiť :wink: )
Obrázok

Praktické skúsenosti
Na ukážku ako to celé pracuje nie je nič lepšie ako video, tak som jedno natočil. Ako práchno používam zuhoľnatenú bavlnenú látku a ako sekundárne práchno našuchorený jutový špagát. Vzhľadom na to, že slnko silno svieti a aj zoom videa nie je možné vidieť žiariaci uhlík, ale dá sa pobadať slabučký dym :)

www.youtube.com Video from : www.youtube.com

Záver
Firepiston je veľmi náročný na dobré primárne práchno, jediná vec, ktorá sa mi zatiaľ podarila zapáliť bol iba kúsok zuhoľnatenej látky. Vata, ktorú som skúšal tiež sa v surovom stave nechcela dobre chytiť, tak som si urobil zásobu látky aby som nemal starosti :)
Úpravu hlavičky šróbika mám na pláne dnes večer, pretože ak by bol priestor väčší, uhlík vydrží dlhšie horieť sám o sebe bez toho aby ho bolo treba okamžite vyberať ihlou, pretože inak celkom rýchlo hasne.
Každopádne je to doposiaľ pre mňa najzaujímavejší spôsob zakladania ohňa bez zápaliek či zapaľovača thumb up :yees:
Taurus
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 22 Dec 2011 11:27

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Späť na Príslušenstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron