Ocieľky

Ocieľky

Poslaťod xapoh » 18 Sep 2014 12:16

Ahojte, som tu na fore novy a nikde som nenasiel tuto temu, tak som sa rozhodol napisat.
Zaujimaju ma vase nazory a skusenosti s roznymi ocielkami.

Na trhu su rozne ocielky kovove, diamantove, keramicke a jeden z toho moze byt zmateny.
Ja osobne pouzivam v kuchyni klasicku kovovu ocielku od victorinox a som s nou maximalne spokojny, planujem vsak kupit domov este jednu a tak som zacal patrat po moznostiach.
Viete mi niekto ozrejmit vyhody toho-ktoreho materialu?

Dakujem
xapoh

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Ocieľky

Poslaťod Vasko » 18 Sep 2014 16:43

Ja osobne ocieľky nepoužívam, možno aj preto lebo žiadnu nemám :grin: , ale ocieľku nahrádzam chrbtom alebo plochou iného noža, celkom sa tým oživí ostrie. Nie je to návod ako nepoužívať ocieľky, ale ju to dobre nahradí. ;-)
lepšie ohnutý ako zlomený..
Obrázok užívateľa
Vasko

Poslaťod Slavik » 18 Sep 2014 21:07

Charon ja používam ocielky-ku často a myslím si ,že majú velké opodstatnenie.
Rýchle "oživenie " ostria, obnova lahkých poškodení,ocielka neuberá tolko materialu kolko brusny kameň,či diamant.
Používam tri ocielky.Jednu Tescomu s celkom hrubým povrchom,dalšiu nejakú no name ale povrch má jemný a jednu diamantovú zn.Berghoff.Tú ale minimálne nakolko material uberá celkom dosť a teda ju používam hlavne na rýchlu opravu ostria.Teda pracujem s nimi jak s brusnymi kameňmi od najhrubšej po nejjemnejšiu.Ostrie potom dolaďujem na koži alebo jak ma Jaren naučil na kartóne. ;-)
Mám kolegu,ktorého tatko hned potom jak si kúpil ocielku mu ju preleštil 600 šmirglom a poslal ho kúpiť si ešte jednu.Doteraz používa obidve.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Poslaťod kero » 19 Sep 2014 07:26

Ja musim povedat ze mam keramicku ocielku z ikey a uplna spokojnost. Obcas ju maju aj v zlave ked niekto poskodi obal cize za tu cenu vrele odporucam. :-)
Obrázok užívateľa
kero

Poslaťod Slavik » 21 Sep 2014 21:48

Najčastejšie sú vidieť ocielky týchto prierezov.
Oválna a klasická s prierezom kruhu,vidieť občas aj ploché ale to už sú viac menej historické kúsky.
Prílohy
DSC_0779.jpg
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod xapoh » 22 Sep 2014 19:20

Kamen pouzivam aj ja ale iba raz za 2-3 mesiace, ocielku takmer pred kazdym pouzitim. Kedze ide o kuchynske noze tak velmi casto sa kraja na sklenenych a kamennych doskach (napriklad divinu krajam vyhradne na kameni). Problem je ze ked som si kupil zwillinga tak som zistil ze ocielky co som mal doma boli maksie ako noz :). Skocim sa niekedy kuknut do tej ikey a pozriet tu keramiku porovnam a uvidim :)

Diky za reakcie.
xapoh

Poslaťod Baca » 23 Sep 2014 11:55

Ja pouzivam to tu, od clena ceskeho knifu Jan007. Mohla by byt trochen jemnejsia ale naozaj len kapku, inak je super.
Prílohy
DSCF1205.jpg
Obrázok užívateľa
Baca

Poslaťod tritrek » 23 Sep 2014 13:52

Podľa mňa majú ocieľky hlavnú výhodu v tom, že dokážu vyrovnať ostrie bez ubrania materiálu. Ja tak v priemere 2-3x obtiahnem na ocielke, než sa odhodlám na keramiu... o kameňoch ani nehovoriac. Ale každý má iné zvyky a iné nožiarske "krédo"
tritrek

Poslaťod Slavik » 25 Okt 2014 08:08

Snáď ma nikto zas neobviní z reklamy ale toto by vás mohlo zaujímať.
Kto by mal záujem tak v Danubii v Carefoure majú ocielky - klasické aj diamantové. Ale to hlavné majú zľavy 50-90% na všetok tovar vrátane nožov.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Späť na Príslušenstvo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť