Material na rukoväte nožov

Re: Material na rukoväte nožov

Poslaťod DarkEdge » 26 Dec 2012 08:51

G10 nezozenies na SLovensku :-( ak tak vo voskovej farbe co je dizajnovo na prd... Mne sa na posledy podarilo zohnat svetlo zltu zo zelenym nadychom co je dost cool :-) Ja co pouzivam ciernu G10 mi zohnal znamy a pomaly ale isto sa mina a budem musiet riesit zdroj... Co bude hlavne finacne dost komplikvane kedze ako je to na Slovensku vsetko treba kupovat vo velkom ci ocel ci plasty alebo dreve.... Sice su firmy ktore sa chvalia ze disponuju napr. kydexom realy ho ale nemaju a ak ano tak len v Tonovych baleniach a tak to je i s ocelou okrem bohler ale iba tie drahe praskove taku N690 N695 iba na objednavku a co ja viem tak min. ober 3 platne :-D tak isto to bolo i s G10 co mi hovoril znamy min. odber myslim ze 1 platna... a inac to nebolo ani s ABS plastom to mi hovoril zas Tomas Lenco. Na slovensku ti ho vyrobia mozno i sprisadov PVC co by bolo prakticky kydex ale iba ak zoberies 800 KG :-D Na jednej strane rozumiem vyrobcov ze sa im neopalti vyrabat jedenu platnu G10 alebo kyydexu ci modifikacie ABS strukturovaneho kedze vymena valcov na stroji je vskutku komplikovana zalezitost co som mal monost dostat odborny vyklad a vidiet tlacu linku na zivo. No i tak mi to pripomina ako by zvacsa firmy cakali na velke zakazky ako rieseli tie male a tak sa postupne prepracovali ku vernym zakaznikom a mozno i vacsim a stabilnym zakazkam.... Hold ale to zijeme na Slovensku v susednom Polsku to ide asi I v Madarsku a v Cechach tiez. Co som hodil bleskove info u znameho tak firma kde kupoval tu G10 uz zrusili... a ze jedine mimo SR.... :-(
Obrázok užívateľa
DarkEdge

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod Baca » 28 Dec 2012 15:21

Pali, vidim to rovnako. Pomaly vsetko kupujem v zahranici lebo u nas je to bud predrazene alebo musis kupit mnogo. A vacsina firiem sa ani neozve na email ked zistia ze ides kupovat nejaku drobnost. Nedavno som kupoval (nenapisem co), v zahraznici som to dostal za 84,-€ aj s dopravou z Nemecka do SR, tu ta ista firma (pobocka SR) to iste zariadenie o 36,-€ drahsie. No proste hnus. thumb down
Obrázok užívateľa
Baca

Poslaťod tritrek » 30 Dec 2012 09:30

Plus, v zahraničí "väčší" nožiari kupujú veci vo veľkom, trebárs paletu kydexu v troch farbách, tým pádom sa stane to, že on bude mať dostatok materiálu za super cenu a zbytok predá iným nožiarom za kapet vyššiu cenu, takže jemu sa vrátia výdavky za dopravu a všetci majú matroš za oveľa priaznivejšie ceny.
Samozrejme k tomu treba prachy na prvú investíciu a predovšetkým to treba mať v hlave v úplnom poriadku, byť trochu solidárny voči ostatným...
tritrek

Poslaťod wings400 » 02 Jan 2013 20:16

Ked sa tu uz spominala ta micarta, dovolim si pripnut navodik co som nasiel na "urob si sám" micartu a druhy na rucku z epoxi+svetielkujuci prasok thumb up

http://zombiehunters.org/forum/viewtopi ... 33&t=73320

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aTla4KAK_U
Obrázok užívateľa
wings400

Poslaťod 100lo » 10 Apr 2013 10:31

Prosim vas neviete ako sa robia oplety z jelenice?kde takúto kožu zohnať,ako zapliesť,čim konzervovať,atď?
100lo

Poslaťod spartan » 10 Apr 2013 18:21

Ja som kupoval dost hrubu jelenicu na umyvanie okien v motoristickych potrebach, ale ty asi myslis iny typ koze nie?
Obrázok užívateľa
spartan
Site Admin

Obrázky: 3

Poslaťod Delewar » 10 Apr 2013 20:08

Neviete niekto poradiť, kde zohnať rohovinu-parohy, rohy, na výrobu rukovätí na nože?
Okrem chodenia po lese a zháňania vhodných zhodov, samozrejme:-)
Obrázok užívateľa
Delewar

Poslaťod Slavik » 10 Apr 2013 20:45

Ja väčšinou nakupujem na výstave ale da sa aj objednať.Tu je ale riziko že paroh,rohovina alebo čokolvek bude moc krivé alebo tvarovo či velkostne nebude vyhovovať.Je to predsa len prírodný material.
Ked nechceš objednávať tak ti ostáva jedine tá výstava,les alebo teraz ma napadlo dobré sú aj všelijaké blšáky,či starožitnosti. Človek sem tam abjaví niečo aj tam.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Poslaťod Delewar » 10 Apr 2013 21:03

Slavik píše:Ja väčšinou nakupujem na výstave ale da sa aj objednať.Tu je ale riziko že paroh,rohovina alebo čokolvek bude moc krivé alebo tvarovo či velkostne nebude vyhovovať.Je to predsa len prírodný material.
Ked nechceš objednávať tak ti ostáva jedine tá výstava,les alebo teraz ma napadlo dobré sú aj všelijaké blšáky,či starožitnosti. Človek sem tam abjaví niečo aj tam.

Na nejaký nákup som práve myslel. Inak v lese si všímam, mám pár zhodov. Na výstavy veľmi nechodím... Iste, že sa môže stať, že daný kus nevyhovuje, preto zháňam aj viacero, i väčšie množstvo. Blšáky tu v okolí nemáme, starožitníctva som obehal, tak veru nič.
Preto ma zaujímal nejaký dodávateľ alebo internetová stránka...
Obrázok užívateľa
Delewar

Poslaťod Slavik » 10 Apr 2013 22:16

Delewar píše:
Slavik píše:Ja väčšinou nakupujem na výstave ale da sa aj objednať.Tu je ale riziko že paroh,rohovina alebo čokolvek bude moc krivé alebo tvarovo či velkostne nebude vyhovovať.Je to predsa len prírodný material.

Na nejaký nákup som práve myslel. Inak v lese si všímam, mám pár zhodov. Na výstavy veľmi nechodím... Iste, že sa môže stať, že daný kus nevyhovuje, preto zháňam aj viacero, i väčšie množstvo. Blšáky tu v okolí nemáme, starožitníctva som obehal, tak veru nič.
Preto ma zaujímal nejaký dodávateľ alebo internetová stránka...

Tak potom skus noziky.sk ,jatagan.cz alebo nozirskeoceli,cz.
Ale vravím tu je to riziko že material bude mať nejaký kaz.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

PredchádzajúciĎalší

Späť na Materiály na výrobu nožov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia