Material na rukoväte nožov

Re: Material na rukoväte nožov

Poslaťod Delewar » 10 Apr 2013 22:19

Slavik píše:
Delewar píše:
Slavik píše:Ja väčšinou nakupujem na výstave ale da sa aj objednať.Tu je ale riziko že paroh,rohovina alebo čokolvek bude moc krivé alebo tvarovo či velkostne nebude vyhovovať.Je to predsa len prírodný material.
Ked nechceš objednávať tak ti ostáva jedine tá výstava,les alebo teraz ma napadlo dobré sú aj všelijaké blšáky,či starožitnosti. Človek sem tam abjaví niečo aj tam.

Na nejaký nákup som práve myslel. Inak v lese si všímam, mám pár zhodov. Na výstavy veľmi nechodím... Iste, že sa môže stať, že daný kus nevyhovuje, preto zháňam aj viacero, i väčšie množstvo. Blšáky tu v okolí nemáme, starožitníctva som obehal, tak veru nič.
Preto ma zaujímal nejaký dodávateľ alebo internetová stránka...

Tak potom skus noziky.sk ,jatagan.cz alebo nozirskeoceli,cz.
Ale vravím tu je to riziko že material bude mať nejaký kaz.

Fajn, tú prvú stránku poznám. Díky, pozriem sa. Vždy je riziko, najlepšie je, ak si človek takéto materiály najprv ohmatá...
Obrázok užívateľa
Delewar

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod divox » 16 Apr 2013 17:24

Pozeram že nik nedava na nože drevo z ihličnanu.Ja som dal ;-) take ake som mal..a neraz.Je prijemne na ruku..no len,čakam na reakcie za a proti :mrgreen:
divox

Poslaťod 100lo » 16 Apr 2013 17:50

spartan píše:Ja som kupoval dost hrubu jelenicu na umyvanie okien v motoristickych potrebach, ale ty asi myslis iny typ koze nie?

Neviem ako vypada ta jelenica na okna,ale ja som myslel taku omotavku z tenkého koženeho pásiku.Niečo podobne ako toto http://www.knife.cz/DesktopModules/YetA ... ?ab=130730 .vypada ze sa to musi super drzat v ruke.
100lo

Poslaťod Gofi » 17 Apr 2013 20:38

Ak sa nemýlim je to Želvákovo kukry. A Jirka používa na oplety surovú rawhide kožu. Niečím ju patle :lol: pardon impregnuje, ale neviem čím.
Obrázok užívateľa
Gofi

Poslaťod 100lo » 19 Apr 2013 16:23

ano to je želvove kukri.želva robi kraaasne nože.ide my proste o kozenu omotavku.myslel som hocijaku kozenu omotaku,aj ked ta želvova sa my páči najviac :) ale to bude asi jeho výrovné tajomstvo.aká je tá rwhide koža?
100lo

Poslaťod Delewar » 19 Apr 2013 19:37

100lo píše:ano to je želvove kukri.želva robi kraaasne nože.ide my proste o kozenu omotavku.myslel som hocijaku kozenu omotaku,aj ked ta želvova sa my páči najviac :) ale to bude asi jeho výrovné tajomstvo.aká je tá rwhide koža?

Výraz rawhide značí surová. Čiže surová koža, ako sa používala aj napríklad na mexické typy postrojov na kone.
Obrázok užívateľa
Delewar

Poslaťod Gofi » 19 Apr 2013 20:17

Ako je písané, je to surová koža. Je len zbavená srsti a tukov. Keď sa namočí je mäkká a poddajná. Po uschnutí stvrdne. A s tou impregnáciou, kľudne napíš Želvovi buď do jeho vlákna či súkromne. Možno ti to prezradí. Alebo si prejdi jeho stránky teraz sa mi marí že o tom už aj písal. 8-)
Obrázok užívateľa
Gofi

Poslaťod kero » 22 Jún 2014 21:14

Zdar pani nema niekto kusok karbonu ? 4x12 cm ? Chcem si nieco skusit a sa mi neoplati objednavat
Obrázok užívateľa
kero

Poslaťod hidalgo » 17 Nov 2015 11:39

Už dlhšie som chcel skúsiť rukoväť kombinovanú,..... tak dopadla G10 (poďakovanie Paľkovi Jarabicovi za materiálnu podporu clap ) v kombinácii s Bubingou .Čepeľ vykul Ondro Kašuba ;-)
Prílohy
Fotografia0751.jpg
Fotografia0758.jpg
Šťastena praje pripraveným!
Obrázok užívateľa
hidalgo

Poslaťod sheriff » 13 Sep 2016 18:47

Ahojte,
neviem či sa tu niekto venuje japonským nožom či mečom, ale skúsim. Vedeli by ste poradiť alternatívu ku koži z raje ? (okrem šmirgľa grit 40 :) ) Používa sa na oplet rukoväte (tsuba) na dlhších aj kratších čepeliach. Na nete idú ľudia zas len do ťažšie dostupných materiálov (koža žraloka aťď.)
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

PredchádzajúciĎalší

Späť na Materiály na výrobu nožov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia