Vulkanizovaný fiber

Vulkanizovaný fiber

Poslaťod Gabriel » 05 Nov 2012 01:38

Rád by som sa spýtal fundovaných kolegov kde nakupujete fíber, resp. odkial si ho viete zadovážiť.
Samozrejme nečakam odpovede typu: jatagan.eu, brisa.fi a obdobne. zaujíma ma ci sa to da splašiť niekde diametralne inde mimo nožiarských e-shopov.

Kto to vyrába a kde, to ma zaujíma. Ďakujem vopred za všetky zmyslupné odpovede.
Gabriel

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Vulkanizovaný fiber

Poslaťod Baca » 05 Nov 2012 10:50

Splasit sa da aj inde, pokial toho nakupis niekolko sto kg, resp. niekolko sto m2. ;-)
Obrázok užívateľa
Baca

Poslaťod Gabriel » 05 Nov 2012 11:16

Super, ale to ,,inde,, to je kde?
Gabriel

Poslaťod DarkEdge » 05 Nov 2012 12:56

Aký kolvek materiál je problem na našom Slovensku a výnimka je veľmi zriedkava :-( napr. HP plast v žiline je taká výnimka kde sa dajú kúpiť i malé kúsky rôznych plastov. Čo sa týka konkrétne fibru nepoznám SR firmu ktora by to vyrábala alebo dovazala ja som fibrovy papier zohnal cez znameho ten môj fiber sa používa na vodarske tesnenia takze sice dobre izoluje cepel od crienkov no ma veľmi vysokú nasiakavost ale i to sa dá vyriešiť. Inac by si sa mal viac kuknut mimo SR na ČR, PL.... Palo
Obrázok užívateľa
DarkEdge

Poslaťod spartan » 05 Nov 2012 16:18

S tou nasiakavostou mam tiez skusenost. Kupil som fiber z Brisy, vytvaroval na rukovat a pred zlepenim som vsetko zlicoval a rukovat na necisto zoskrutkoval. Fiber som predtym umyl, pretoze bol zapraseny od G10. Rano ked sa fiber vysusil, isiel som vsetky casti zlepit epoxom. Po celom obvode rukovate mi zrazu chybal cca 1mm z fiberu! V buducnosti ak vobec budem robit s fiberom, tak len so suchym a vzdy prilepenym epoxidom. Predpokladam, ze podobna situacia by v takomto pripadne nemala nastat.
Obrázok užívateľa
spartan
Site Admin

Obrázky: 3

Poslaťod Gabriel » 05 Nov 2012 18:13

No díky chlapi za reakcie, lebo fakt okrem noziarskych eshopov fakt neviem na koho sa obratit do čerta. Teraz som objednaval zasielku z brisy , rozmyslal som na 6mm fibrom cervenym, ale koli nemu by som zbytocne vahu prekracoval, tak som ho oželel.
Ak by niekto mal kusok na jeden severak tak by som ho kupil. /ak je nieco zaujimave bokom/
Gabriel

Poslaťod DarkEdge » 06 Nov 2012 07:49

Gabriel rychlo zahadzujes pusku do zita shh .... Fiber je co ! Je to v preklade Vlákno! Takze pojme sa trochu zahrat na detektiva! :problem: Vsetci hovoria o fibrovom papiery ale nikde sa neda kupit a odbornici v strojarstve krutia hlavou lebo poznaju len tesniací papier shh think kde by sa este mohol fibrovy papier pouzivat resp. aky je hlavny ucel vyuzitia :!: Vieme, ze 95%materialov pouzivaných v noziarstve su prevzate s inych oblasti su prisposobene aby vyhovovali na vyrobu noza. ODSKOČmE SI shh Fibrovy papier (Fiber) sa pouziva v noziarstve ako tenka vrstva medzi kovom a inym materialom. Sluzi nam tento material iba ako ozdoba :!: Nie :!: a tu je problem zakopany pani :o fibrovy alebo inac tesniaci papier sa pouziva ako izolat respektive ako tesnenie medzi kovou castou a inym materialom. napr. pri fulltang nozu sa fiber pouziva medzi plochou rukovati cepele a crienku zmysel ma ten, ze tesni tento priestor cim zamedzuje aby sa dostala spina, vlhkost, a prirodna mastnota ako ludsky pot do medzere a tym vytvorili plesne bakterie....Takze z uvahy nam vyplyva, ze sluzi ako tesnenie :!: Kde by sa mohlo vyuzit este :?: :!: napr. vodoinstalacie... opytajme sa odbornikov vodoistalaterov shh odpoved ano fiber sa pouziva na fibrove podlozky ale ja to poznam ako tesniaci papier resp. klingerit samozrejme vieme ze tento material nieje to co mi hladame ale skusme zadat do vyhladavania google klingerit http://www.odos.sk/klingerit1.htm aha no skusme hladat dalej tesniaci papier http://www.loziska-bearings.sk/e-shop/c ... pier.xhtml http://www.loguma.sk/kategorie/tesniace ... mitType=20 aha takze pouziva sa pri loziskach pri vyrobe tesneni fibrove podlozky su najviac sklonovane na CZ strankach ale na SK je to tesniaci papier shh ze by to bolo jedno a to iste :!: wtf Zaver badania po fibrovom ci tesniacom papiery mi uzatvorila vcerajsia debata s panom ktory sa dlhe roky pohybuje okolo technickych plastov chemie a tak dalej a sam povedal ze tesniaci papier alebo fibrovy papier moze byt viac druhov podla poziadavok zakaznika fiber =vlakno a to moze byt od skleneneho az cez uhlikove po rozne plasty...... v kombinacii zmesou celulozy (http://sk.wikipedia.org/wiki/Buni%C4%8Dina_(papier)) kedze samotny papier je vlakno!

Takze Gabriel a ostany pani shh nase Slovensko mozno predsa nie je taka diera ako si vsetci myslime len sme unaveny trochu logicky sa zamysliet alebo trochu pofilozofovat shh neviem ci je fibrovy a tesniaci papier ponukany na SK stranok to iste to by chcel rozposlat emaily a nazhavit mobil linky ale co mne kamarat zohnal moj fiber papier tak je to s firmy ktora sa zaobera loziskami a tesniacim podlozkami a je to s CR...

P.S.: rozobral som pre mesiacom noz ktory mal tesniaci papier medzi crienkami noz bol zlikvidovany ale shh pod crienkami bola plocha cista bez plesni a adt.... ;-)

Pani male upozornenie shh tento clanok je moj postup pri hladani veci na googli sposob uvazovania! Clanok nema ucel zhadzovat Vasu odbornu ani profesionalnu uroven vzdelania! A clanok nema ucel nikoho poucovat! Nahodov ak by sa nasiel nejaky rypal ako tomu je na inom fore....... :problem: think wtf

Snad som Vam aspon trochu pomohol Pekny den kolegovia Palo (DarkEdge)
Obrázok užívateľa
DarkEdge

Poslaťod hidalgo » 06 Nov 2012 15:03

ak môžem nesmelo pripomenúť časy,keď sa z fibru vystrihovali aj tesnenie pod hlavy motorov,tesnenia olejových vaní,kartrov atď..... think
Šťastena praje pripraveným!
Obrázok užívateľa
hidalgo

Poslaťod Gabriel » 06 Nov 2012 17:06

darkedge dakujem, vsetko co si napisal som uz presiel davnejsie, /som technický inžinier/ .ale aj ked som hladal tesnacie papiere resp ine materiály, ktore by zodpovedali napr : https://www.brisa.fi/portal/product_thu ... =400&h=208 takemuto fibru tak som zavse nikdy nic nenasiel. a ak nasiel tak maximálne hrubky do 1-1,5mm.

momentalne experimentujem s letoxitom a epoxy 1200 a misesam z nich rozne materialy primiesaním bud struhanej textilie alebo farbív. dobrým nariedením t uplne nestvrdne ale ostane pružné a tak si možem odliať cca 5 x 50 x50 mm kusok a skusit to osadit. Ci to vsak bude to co hladam sa dozvieme neskor. ;-)
Gabriel

Poslaťod Gabriel » 06 Nov 2012 17:38

Zajtra zabehnem osobne tuto : http://www.rempometal.sk/
a riadne ich tam vyspovedám, hadam tam uz budu vediet co mi ponuknut
Gabriel

Ďalší

Späť na Materiály na výrobu nožov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia