Hodnotenie eshopov u nás a vo svete

Hodnotenie eshopov u nás a vo svete

Poslaťod Jaren » 09 Mar 2012 08:28

Hodnotenie eshopov u nás a vo svete.

Chceli by sme založiť vlákno o hodnotení eshopov s nožmi a podobným tovarom zo Slovenska a celého sveta. Mali by to byť skutočné skúsenosti z reálnych a konkrétnych nákupov. Môžu byť samozrejme podoprené informáciami získanými na internete, ale priorita by mala byť kladená na osobné skúsenosti.

Bolo by dobré oznámkovať nákup opačne, ako na základnej škole známkami. 5 hviezdičiek ja najlepšie 0 hviezdičiek nahoršie, bez pol hviezdičiek. Preto takéto hodnotenie, ak budeme chcieť v budúcnosti výsledky hodnotení poskytnúť aj slovensky nehovoriacim, je to tak lepšie a najčastejšie.

Jedno kritérium, reklamácie, nezaraďujeme do hodnotenia priamo, pretože, ako pevne veríme pri nákupe, nič sa nepokazí a všetko bude v poriadku. Reklamácií tak veľa nebýva a nedá sa spoliehať na údaje od cudzích ľudí z internetu. Takéto údaje môžu byť pravdivé, ale nemusia.

Veľmi dobré by bolo, ak by hodnotiaci napísal, či sa na hodnotenom eshope nepredávajú falzifikáty nožov (fejky, fake), ale tam prosím o naprostú 100% informáciu, pretože poškodiť meno eshopu je ľahké.

Príklad, ako by to mohlo vyzerať.

==================================================================================
Moje ostré potreby http://www.moospo.sk (vymyslený eshop)
-text- popis, čo som nakupoval
Nákup
-text- popis, ako prebiehal samotný nákup
Dostupnosť tovaru
-text-
Členenie obchodu podľa sortimentu
-text- prehľadnosť, s akou je tovar členený
Sortiment
-text- popis sortimentu a jeho rozsah
Ceny
-text- porovnanie cien so zahraničím, samozrejme len v rámci mojich subjektívnych informácií. Nie každý trávi na internete more času hľadaním takýchto informácií.
Reklamácie
-text- stručný, ale výstižný popis reklamovanej udalosti a reakcie eshopu na ňu.
Bodové ohodnotenie
Nákup: 0 - 5
Dostupnosť tovaru: 0 - 5
Členenie: 0 - 5
Sortiment: 0 - 5
Ceny: 0 - 5
Spolu (priemer):
Záver
-text- čo by sme radi uviedli a inam to nepatrí.

==================================================================================

Ak mate niekto nápad, čo by bolo vhodné do takéhoto hodnotenia pridať, sem s ním. Prvé hodnotenie už mám pripravené, ale počkám na prípadné vase nápady a vylepšenia a až potom by sa mohlo začať s hodnoteniami.

p.s. Ja osobné sa netajím tým, že radšej nakupujem v zahraničných eshopoch. Možno im krivdím a preto som využil prvý takýto nákup na to, aby som zistil, ako to vlastne je. Následne som si uvedomil, že by takéto zdieľanie skúseností pomohlo iným.
Obrázok užívateľa
Jaren

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Hodnotenie eshopov u nás a vo svete

Poslaťod Jaren » 10 Mar 2012 14:44

Baterky – Nože http://www.baterky-noze.sk

Objednával som na eshope baterky-noze.sk nôž ColdSteel Pocket Hunter.

Nákup

Vyplnenie potrebných údajov je bezproblémové. Vloženie tovaru do košíka je intuitívne a zadanie potrebných údajov tiež. Počet položiek na stránku (20), aj keď sa nedá meniť, je uspokojivý. Zoraďovanie podľa Názvu a Ceny je funkčné. Vyhľadávanie pracuje svižne. V anglickej verzii trochu mýli popis položiek po slovensky. Je tam aj voľba cien v CZK, takže si naši západní susedia môžu priamo pozrieť cenu vo svojej mene. Možnosť nákupu bez priamej registrácie je pre niekoho tiež zaujímavá.

Dostupnosť tovaru

Zamrzelo, že napriek deklarovanému počtu ks na sklade tento nožík skladom nebol. Okamžitá reakcia majiteľa obchodu spolu s ospravedlnením dala tušiť, že sa to urýchlene napraví. Sľúbených 14 dní nakoniec nebolo treba čakať. 11 dní som vydržal a nožík bol doma. 3 dni počítam na prevod medzi bankami a ostáva 8 dní, čo považujem za slušné. Majiteľ ten nôž začal zháňať skôr, než mu prišli peniaze na účet, aj keď to bol môj prvý nákup na baterky-noze.sk. Osobne si myslím, že pri takom množstve tovaru je udržať aktualizované dáta o počte ks jednotlivých druhov tovaru na sklade nadľudský výkon.

Baterky-noze.sk je obchod so širším zameraním, než len nože. Členenie je zrozumiteľné a prehľadné. Kategória nože má 11 podkategórií a pri každej je v zátvorke uvedený počet položiek v tejto podkategórii, takže ak je tam „0“, vieme že podkategória nemá položky a je prázdna a tým šetríme čas že nemusíme na ňu klikať, aby sme sa presvedčili, že je prázdna.

Sortiment

Sortiment je skutočne pestrý a je z čoho vyberať. Sympatické je, že keď má majiteľ priestor, tak zverejní aj krátke video pre lepšiu predstavu o noži. Narátal som 63 firiem v roletovej ponuke v kategórii nože. Od každej firmy je pestrý výber toho, čo ponúka. Sú tu samozrejme aj všetky hity. Bohužiaľ som nesledoval, ako rýchlo sa objavia na stránkach eshopu novinky. Bude to zrejme závisieť od jednotlivých firiem a ich ponúk.

Ceny

Ceny sú samozrejme vyššie voči štátom v EU, ale nie je to markantný rozdiel a pre niekoho neovládajúceho cudzí jazyk je tento obchod dobrou alternatívou.

Reklamácie

Reklamáciu som neriešil, pretože to bol prvý produkt, ktorý som na baterky-noze.sk kupoval, preto sa tu musím spoľahnúť na informácie z okolia. Napriek tomu som nenašiel nikde zmienku o nejakej reklamácii. Preto by som túto časť nehodnotil. Ak môžem považovať za reklamáciu aj vybavovanie nezrovnalosti v počte ks tovaru dostupných skladom a následnú komunikáciu, tak aj s úrovňou reklamácie som bol spokojný.

Bodové ohodnotenie

Nákup: 5
Dostupnosť tovaru: 4
Členenie: 5
Sortiment: 5
Ceny: 4
==================
Spolu (priemer): 4,6

(Popis 5 je maximum bodov a znamená najlepšie, 0 je minimum bodov a znamená najhoršie)

Záver

Držať všetok tovar skladom je podľa mňa obchodníkova finančná samovražda. On musí vedieť, čo najviac ide a musí znášať riziká vyplývajúce zo zmeny kurzu, držania tovaru na sklade a pod. Uhádnuť ten pomer, čo ešte netreba mať skladom a čo už áno je alchýmia. Preto mňa osobne nemrzí, že som musel čakať. Ak je tento obchod spravovaný dvoma osobami, tak udržanie aktuálnosti položiek je veľmi náročné. Myslím si, že tento obchod nasadil latku veľmi vysoko. Za tých niekoľko rokov svojej existencie sa eshop baterky-noze.sk vypracoval na lídra na trhu.

Jaren
Obrázok užívateľa
Jaren

Poslaťod Vindex » 10 Mar 2012 18:25

Síce trochu kratšie ale tiež zareagujem.
Baterky - nože: http://www.baterky-noze.sk

Prvá objednávka bol brúsny kameň k lansky sade
Druhá objednávka, o ktorej budem hovoriť nižšie, bol MCUSTA zatvárak a smerový difúzor na baterku.

Pôvodne som chcel iný nôž a vzniklo medzi mnou a eshopom menšie nedorozumenie, myslím ale že vina nebola ani na jednej strane a pomerne rýchlo a prehľadne sa problém vyriešil. Musím pochváliť rýchle odpovede na mail a korektné jednanie. Tovar prišiel dobre zabalený a najrýchlejšie ako to len naša pošta dokáže thumb up
Napriek tomu že je eshop riešený prehľadne, nieje pravdou že čo je vyobrazené v ponuke je aj skladom alebo vôbec dodateľné (niektoré kusy sa už nevyrávajú), nieje to však nič tragické a o dostupnosti som bol rýchlo informovaný.

S ostatnými vecami súhlasím s Jarenom a tak sa nejdem opakovať.
Bodoval by som tiež rovnako:
Vindex

Poslaťod Jaren » 13 Mar 2012 10:23

Dickum

http://www.mehr-als-werkzeug.de/page/homepage.htm;jsessionid=DC16748C20413F725148AB5B0B4C964D?lang=en

Na nemeckom eshope firmy Dickum som nakupoval viackrát. Brúsne kamene Matsunaga King 800 grit, 1 200 grit a 6 000 grit, prírodný Rozsutec, protišmykovú podložku DMT.

Nákup

Nákup tovaru prebehol bez problémov. Výber položiek a pridávanie do košíka je intuitívne. Zadávanie potrebných údajov tiež. Mňa osobne teší možnosť zadávania platieb prostredníctvom Paypal-u, ale možnosť je aj bankovým prevodom. K tovaru sa treba preklikať cez trochu väčšie množstvo úrovní, ale členenie je jemnejšie. Aj keď po nemecky rozumiem, volím radšej angličtinu. Všetky položky a popis k nim je skutočne perfektný. Ceny sú len v EUR.

Dostupnosť tovaru

Tovar, ktorý som objednal a zaplatil, bol až na prírodný kameň Rozsutec skladom. Okamžite som bol kontaktovaný prostredníctvom mailu, že Rozsutec bude do 3 týždňov a či chce počkať, aby mi poslali tovar naraz. Zvolil som druhú možnosť, dostupný tovar mi poslali ihneď a Rozsutec poslali asi o 10 dní neskôr.

Členenie obchodu do kategórií je prehľadné. Pred prvým nákupom je dobré prejsť si skoro celý obchod, akoby som sa prehŕňal v tovare v reálnom obchode. Sortiment je bohatý a má stromovitú štruktúru, ktorá veľmi členitá, skoro až neprehľadná a nie vždy je to spôsobené len množstvom sortimentu.

Sortiment

Čestne sa priznám, že som si ešte nepozrel veb Dickumu celý. Od firmy Dickum nakupujem abrazívne materiály, ale sortiment nožov nie je taký, ako u špecializovaných obchodov so zameraním na nože. Hlavný sortiment sú nástroje. Tých je tu skutočne nepreberné množstvo. Na svoje si prídu tí, čo pracujú s kožou, v záhrade, poľovníci, kuchári atď.

Ceny

Ceny sú pri niektorých druhoch tovaru prekvapujúco dosť vysoké, u iných druhov sú priemerné. V abrazívach majú zdatného konkurenta v Dieter Schmid - Fine Tools. Veb http://www.fine-tools.com/index.html

Reklamácie

Reklamovať som vlastne nemal čo, pretože všetko bolo v poriadku

Bodové ohodnotenie
Členenie: 4
Ceny: 3
Spolu (priemer): 4,2

Záver

Osobne som bol s nákupom (2 krát) v Dickum spokojný. Ak by som nakupoval japonské vodné kamene od firmy Naniwa, obzrel by som sa inam, to isté platí aj pri nákupe kameňov Imanishi.
Pre mňa už dávno nie je prekvapením, že český obchod www.drevorezba.cz nakupuje v Dickume a predáva v Čechách (zrejme nie všetko), ale je priamo dílerom Dickumu. Ceny v www.drevorezba.cz sú však o 7 – 25 % vyššie za rovnaký tovar ako v Dickume. Preto pre mňa neprichádza do úvahy nakupovať v českom eshope aj vďaka strate pri konverzii mien EUR – CZK. Ako partneri sú uvedení aj Michal Molín, a napríklad aj David Šulc z noze-nuz.cz. Slovenské firmy medzi nimi nie sú, čo je parketa pre našich obchodníkov.
Obrázok užívateľa
Jaren

Poslaťod Jaren » 13 Mar 2012 11:10

Your Corner Store

http://yourcornerstore.com/index.php?main_page=index

Cez YCS som kupoval Spyderco Endura Serrated, ako dosiaľ jediný produkt.

Nákup

Nákup a platba prebehli bez problémov. Paypal funguje skutočne skvelo.

Dostupnosť tovaru

Kupoval som Spyderco Enduru Full Serrated a tá dostupná bola. Tovar, ktorý je nedostupný, je ako nedostupný aj označený.

Členenie je prehľadné, ale má svoje záludnosti (klikateľné názvy niektorých firiem dvakrát). Pre mňa drobné písmo, ale viem si to zväčšiť kolieskom myši. (CTRL + koliesko od seba funguje aj v Internet Exploreri, aj v Mozille Firefox). Musíme si uvedomiť, že americký eshop by bez kompletnej ponuky asi neprežil a pri množstve kategórií je členitý.

Sortiment

Sortiment eshopu je obrovský. Nilene nože, ale aj vybavenie do prírody, no proste typický americký rožný obchod (corner = roh, myslený je roh na križovatke dvoch ulíc). Sortiment nožov je, tak ako aj v iných USA eshopoch je nepreberný. Každý nôž je vo všetkých mysliteľných variantoch a aj keď nemusí byť dostupný, dávajú tak na vedomie „áno, my o ňom vieme, len je momentálne nedostupný“. Majú prehľad a asi aj odborníka (odborníkov) na nože a určite chodia aj po výstavách naberať informácie.

Ceny

Ceny sú americké, teda nízke. V Amerike je veľmi tvrdá konkurencia a nebyť cla a DPH, nakupujeme všetci len tam. Bohužiaľ, po skúsenostiach amerických eshopov s európskymi poštami, colnicami a zákazníkmi, cenu noža 62 USD navýšilo poštovné o ďalších 45 USD vrátane poistenia.

Reklamácie

Enduru som nemusel reklamovať, bola naprosto v poriadku. Bohu6ia2, u6 ju ani nebudem reklamova5, preto6e som ju stratil. :?

Bodové ohodnotenie

Nákup: 4
Dostupnosť tovaru: 5
Členenie: 4
Spolu (priemer): 4.2

Záver

Asi na Your Corner Store už nebudem nakupovať, pretože skutočne obrovské poštovné znehodnotilo môj vtedajší výber najlacnejšieho amerického eshopu. Ako obyvateľ USA, alebo Kanady by som v ňom určite nakupoval, ale ako Európan už nie.
Obrázok užívateľa
Jaren

Poslaťod Jaren » 13 Mar 2012 11:27

DLT Trading

http://www.dlttrading.com/

Chcel som u nich niečo nakúpiť, ale nikde som nenašiel posielanie tovaru na Slovensko. Následná mailová komunikácia túto informáciu potvrdila. Vykradnuté, alebo ukradnuté zásielky.
Rozmýšľal som, že si nechám poslať tovar na moju adresu do UK, ale táto možnosť je dostupná len mne a tomu, kto má v UK, Nemecku a podobných krajinách príbuzných, prípadne skutočne dobrých kamarátov.
DLT Trading aspoň prijíma Paypal platby zo Slovenska, ale niektoré iné eshopy nemusia ani to. Dá sa síce k Paypalu priradiť aj ďalšia karta aj z inej krajiny, ale zakaždým to prehadzovať a nepomýliť sa.
Čím je všetko komplikovanejšie, tým môžu vzniknúť väčšie problémy.

Preto som tento eshop nehodnotil vôbec. Nemôžem im zazlievať, že po smutných skúsenostiach neposielaju na Slovensko a asi ani do Čiech.
Obrázok užívateľa
Jaren

Poslaťod kotuc20 » 13 Mar 2012 14:37

Nože-nuž: http://www.noze-nuz.com/

Objednával som u pána Šulca už viac nožov ale už neviem aké

Nákup

Objednávanie nebol problém. Všetko som si overil cez email. A po dohode sa to objednalo.

Dostupnosť tovaru

Tovar na stránkach, ktorý je skladom je jasne označený. Ostatný po opýtaní nieje problém zohnať pokiaľ sa ešte vyrába. Úžasné, podľa mňa, je množstvo sortimentu, ktorý vie pán Šulc obstarať.

Členenie je jednoznačné podľa názvu výrobcu alebo nižšie na stránke aj podkategórie. Tiež momentálny tovar skladom a odporúčaný tovar hneď na prvej strane. A plus akciové ponuky.

Sortiment

Ako som už spomínal sortiment je široký a je to hlavne o nožoch. Tak tiež je to spriemnené fotkami a videoprezentáciami.

Ceny

Túto vetu si požičiam od Jarena pretože to vystihol úplne super.
Ceny sú samozrejme vyššie voči štátom v EU, ale nie je to markantný rozdiel a pre niekoho neovládajúceho cudzí jazyk je tento obchod dobrou alternatívou.

Reklamácie

Reklamácie som nikdy neriešil. V mojom prípade som ešte žiadny nôž nemusel reklamovať.

Bodové ohodnotenie

==================
Spolu (priemer): 4,4

(Popis 5 je maximum bodov a znamená najlepšie, 0 je minimum bodov a znamená najhoršie)

Záver

Tovar na sklade môže mať len bohatý obchodník a preto vôbec neriešim, že to čo som objednával tak som na to musel čakať. Ale do mesiaca som mal tovar doma aj keď bol z USA. Ale to čo je skladom vie odoslať okamžite. Platenie je na dobierku tak to ešte trošku zvýši náklady ale je to znesiteľné. Obchod s pánom Šulcom musím len chváliť a určite človek, ktorý nechce kupovať v zahraničí a hlavne spoza veľkej mláky tak pre neho je tento obchod ako stavaný. Aj keď ceny sú vyššie.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod Jaren » 13 Mar 2012 14:51

Som veľmi rád, že si napísal o noze-nuz.cz , pretože som tam nenakupoval a bolo by dobré písať iba praktické skúsenosti. Mám ešte asi 6 eshopov rozpísaných
Obrázok užívateľa
Jaren

Poslaťod kotuc20 » 13 Mar 2012 15:08

Nože núž je podľa mňa super a tam som aj začal s kupovaním nožov a teraz ich mám odtiaľ už niekoľko. Veľmi dobrá spolupráca a aj postup objednávky je tam dobre rozpísaný a je teda aj jasný. A super sú aj informácie o nožoch pre začiatočníkov a aj skúsenejších.
kotuc20
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod Jaren » 14 Mar 2012 12:55

Greenman Bushcraft

http://www.greenmanbushcraft.co.uk/cutting-tools/

Od Greenmana som kupoval Moru Craftsman 740 MG a Moru Cipper 840 MG

Nákup

Nákup prebehol ako bez problémov. Nemôžem si odpustiť poznámku, keby to tak nebolo, tak ani nehodnotím, pretože by som nič nekúpil. Pridávanie tovaru do košíka je jednoduché, platby a zasielanie tiež. Paypal je akceptovaný ako preferovaný spôsob platby. Voľba počtu tovaru na stránku od 16 položiek po všetky j tiež pohodová.

Dostupnosť tovaru

Dostupnosť tovaru je zrejmá. Červený krížik “Out of Stock”, alebo zelený háčik “In Stock” asi pochopí každý. Samozrejmosťou sú sezónne ponuky, t.j. ak sa objaví niečo nové a “in” tak sa to objaví samozrejme aj v ponuke. Občas sa stane, že niektorý druh tovaru vymizne z trhu obecne (jeden čas sekery Gransfors Brucks), ale tie zmizli naraz zo všetkých UK shopov a takisto naraz sa objavili. Výrobca zareagoval na dopyt.

Členenie je prehľadné aj pri pestrosti ponúkaného tovaru. Dá sa v ňom orientovať pohodovo. Ľavostranná ponuková lišta s kategóriami, v strede tovar a príjemný dizajn sú typické pre Zeleného mužíčka (Greenman ).

Sortiment

Sortiment je pestrejší na úrovni lepších anglických eshopov, vzhľadom na zákony v UK o nosení a držaní nožov na britských ostrovoch. Buck, Karesuando, Fällkniven, Mora, Enzo, Helle a iné sú zárukou, že sa dá vybrať podľa potreby. Zaujímavosťou je väčšie množstvo kombi ponúk s firesteelom.

Ceny

Ceny sú typické pre britské eshopy. Sú vyššie ako napríklad v Nemecku, ale to je obecne známe.

Reklamácie

Nebolo nič na reklamáciu, preto nehodnotím.

Bodové ohodnotenie

Dostupnosť tovaru: 5
Sortiment: 4
Spolu (priemer): 4,6

Záver

Dlho som váhal nad sortimentom a jeho hodnotením. Ten moment, keď sa niekde objaví niečo od Gerberu a hlavne spojenie Gerber + Bear Grylls opúšťam také stránky. Gerber má v názve Legendary Blades a možno kedysi boli, ale v mojich očiach to už veľmi dávno neplatí. Potvrdilo to aj spojenie s Bearom Gryllsom. Nakoniec som sa premohol a nezohľadnil tento fakt do hodnotenia, ale už tam nenakúpim.
Obrázok užívateľa
Jaren

Ďalší

Späť na Skúsenosti s nákupom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť