Leštenie nožov.

Leštenie nožov.

Poslaťod Šimon Hosa » 07 Jan 2016 13:36

Dobrí deň hladal som ale nenašiel som nič na temu leštenia.Chcem sa spýtať čím sa dá vileštiť nôž až na zrkadlo.Tiež aky postup a tak.Otec my povedal že mam skúsiť cif že vraj meď to leští niečo to pomohlo ale nič moc.Tiež som doma našiel nejaku bielu brúsnu pastu ale je tvrda a ja ani oco neviem jak sa s nou lesti.Zatial je to môj prví nôž a vybrusil som ho dufam dost.
Obrázok
Obrázok
Nikdy nehovor že sa to nedá urobiť lebo príde niekto kto nevie o tom že sa to nedá urobyť a uroby to.
Šimon Hosa

Obrázky: 0

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Leštenie nožov.

Poslaťod Matus:o » 07 Jan 2016 14:04

No najprv aby si odstránil stopy po brúsení "ryhy" zjednoť povrch brusnym papierom (vodným) zacni na 600 a pokracuj po 2000-2500 grit a ta pasta čo máš s tou sa leští za pomoci filcového kotúča ktorý máš upnutý napríklad vo vŕtačke a pasta sa na kotúč nanáša v otáčkach len dávaj pozor aby si pri leštení neprehrial čepel :shock: snáď ti to pomôže. :wave:
Matus:o

Poslaťod Šimon Hosa » 07 Jan 2016 14:57

Dakujem smirki musim kupit lebo som nemal cas ale ten filcovi kotuc som jeden mal skusal som naniest tu pastu ale ten kotuc som pri tom rozflakal ta pasta bola moc tvrda a namocit nesla bola jak vosk.Je na to nejaky trik zohriat rospustit alebo mam blbu pastu??
Nikdy nehovor že sa to nedá urobiť lebo príde niekto kto nevie o tom že sa to nedá urobyť a uroby to.
Šimon Hosa

Poslaťod Matus:o » 07 Jan 2016 15:20

No kotuc upnuty vo vrtacke a v otackach priložiš pastu k kotúču a trením vznikne teplo a ona sa nanesie na kotúč sama kotúč musí byť filcový nie hadrový keď tak daj foto kotúča aký máš...

Poslaťod sheriff » 07 Jan 2016 17:04

Ja používam brúsne papiere od gritu 120 až po 3000, vždy ich vlhčím vodou. Radšej to robím ručne ako kotúčom ;-)
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Poslaťod Šimon Hosa » 08 Jan 2016 10:10

Takže to môžem aj čisto smirkami na 3000 a bude to zrkadlo?Kotuč bol filcovi asi som priliš zatlačil mal priemer 100mm a hrubku asi 10mm.Urobil som z neho vajco a potom to uz hadzalo aj sverak.A este taka otazka ono to je nejaka 14tka ocel bude to treba naolejovat ci ako zrkadlo to nezhrdzaveje?Ďakujem.
Šimon Hosa

Poslaťod Matus:o » 08 Jan 2016 10:39

No ked skončís 3000 grit na brusnom papieri tak to bude dosť lesklé skoro zrkadlo a trieda ocele 14 keď ju poriadne vyleštíš tak bude odolnejšia voči hrdzi ale nebude nehrdzavejúca ... tá čepel vyzerá ako z listu na strojnú pílu na kov.. :grin:

Poslaťod Šimon Hosa » 08 Jan 2016 19:54

No tak som daco polestil ale nevedel som vibrusit skrabance po bruske dalsi noz asi budem robit vsetko rucne.Takze je vidno skrabance este po grip 60tke posral som to.Ale na prvu cepel co ja viem podla mna ne az tak zle na fotke to vizera este horsie lebo ten blesk akurat ukazuje vsetki te chibi.Neviem ci som to brusil dobrou pastou mal som len nejaku bielu na zliatini zinku ale tie tiez obsahuju zelezo :lol: :lol: .Takte dufam ze ok.Co sa tika ostria kvalita :lol: :lol: :lol: uz som sa aj porezal :grin: :grin: .dufam ze s toho daco bude nejake fotky su nisie.Dakujem za rady.
Šimon Hosa

Poslaťod Šimon Hosa » 08 Jan 2016 21:25

ObrázokObrázokObrázok
Šimon Hosa

Poslaťod sheriff » 08 Jan 2016 23:47

No na prvú čepeľ je to super, moja vyzerala ako...zodretý pilník :) Musíš byt trpezlivý, leštiť to o pol hodinku dlhšie a zmiznú aj tie hlbšie škrabance ;-)
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Ďalší

Späť na Brúsenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia