Brúsenie nožov - Košice

Brúsenie nožov - Košice

Poslaťod Jurij10 » 01 Jan 2018 22:39

Zdravím , ako prvé by som rád uviedol že v oblasti nožov som úplny začiatočník a tak by som odcenil keby ste ma bral s rezervou ... V poslednej dobe som sa zacal venovat zbieraniu nožov ( hlavne zatváracích ) a kedže som zástanca toho že by sa mali nože používat tak ich aj aktívne používam . Problém je že v oblasti brúsenia nožov som úplny amater . Hoci aktívne sledujem rôzne videá / články o brúsení stale som len zaciatocnik . Postupne by som sa samozrejme rad naucil brusit noze sam do vtedy by som potreboval vediet ci nie je v Kosiciach nejaka osoba pripadne firma , ktora by dokazala moje noze profesionalne nabrusit pretoze na internete som narazil len na ludi ktory strojovo brusia kuchynske noze / vrtaky / noznice a to nie je presne to co pre moje zberatelske noze hladam.Dakujem za pripadnu pomoc .
Jurij10

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Brúsenie nožov - Košice

Poslaťod sheriff » 02 Jan 2018 14:49

Ahoj, no bohužiaľ aj ja som videl len strojové brúsenie a takí ľudia (pri všetkej úcte k ich povolaniu), ak im nebudeš stáť za chrbtom tak tvoj 100-200 a viac EURový nôž zrejme nabrúsia technikou ako babkin nôž za euro.

Ja si nože brúsim sám kombináciou brúska-kamene a stále som len amatér, chce to veľa-veľa cviku. Odporučil by som poprosiť niekoho tuná - so sadou (Lansky a pod.), možno by sa našiel aj niekto s kvalitnou sadou japonských kameňov čo by bol ochotný.

Najrýchejšie by zrejme bolo dať to niekomu s dobrou zásobou jemných pásov aby to prebehol na brúske. Je to síce strojové riešenie, ale aj také esá v oblasti výbrusov ako napr. Tom Krein používajú na brúsenie pásovku (Krein myslím používa zodratý pás zrnitosti 240)
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Poslaťod Baca » 03 Jan 2018 00:38

Ak chces radu tak tu je: ak si svoje noze cenis tak si ich brus sam (to myslim uplne vazne).
1. Kup si akykolvek brusny system, ktory drzi uhol brusenia, napr. tento je docela obstojny.
2. Zober najlacnejsi kuchynak, ktory doma mas a nebude ti moc luto ho poskodit.
3. Cvic na nom brusenie dokial sa nezlepsis natolko, ze si trufnes aj na ostatne noze.
4. Nabrus ostatne noze.
Obrázok užívateľa
Baca

Poslaťod Ivan_svk » 01 Apr 2018 06:49

Cavko, ja som z kosic a mam tormek. Ak by si potreboval, viem ti nabrusit.
Ivan_svk

Poslaťod Ivan_svk » 14 Apr 2018 07:23

Pisal som vam spravy ;)
Ivan_svk

Späť na Brúsenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť