Lansky Sharpener vs. SP Triangel Sharpmaker

Lansky Sharpener vs. SP Triangel Sharpmaker

Poslaťod wings400 » 19 Nov 2012 22:59

Ahojte,

kedze mam tych nozov uz viac, chcelo by to nejaky kvalitnejsi nastroj na ich brusenie.
Rozmyslam medzi, uz v nadpise spominanymi, Lansky Sharpener (deluxe verzia) a Spyderco Triangle Sharpmaker.
Mate s nimi niekto nejake skusenosti, ci uz pozitivne, alebo negativne, pripadne ak vlastnite niekto obe? Vzhladom na cenu ma to taha skor k Lansky sade, ale zase Sharpmaker, hockedy vytiahnem, a netreba tam nic srobovat, nastavovat a podobne.

Dopredu dakujem! thumb up
Obrázok užívateľa
wings400

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Lansky Sharpener vs. SP Triangel Sharpmaker

Poslaťod kotuc20 » 20 Nov 2012 07:09

Presne kôli tomu nastavovaniu a šroubovaniu som Lansky použil iba dvakrát. A na SPD Sharpmakery sa naučíš držať ruku tak že po čase môžeš prejsť na kamene.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod ZLOjasna » 20 Nov 2012 10:04

Ja som si kúpil lansky ala sharpmaher :)
Prílohy
4559.jpg
4559.jpg (36.4 KiB) Zobrazené 7724 krát
balisong and knuckle
Obrázok užívateľa
ZLOjasna

Obrázky: 0

Poslaťod wings400 » 20 Nov 2012 13:11

kotuc, mas aj sharpmaker? da sa na nom nabrusit noz tak dobre ako s "preciznejsim" lansky? dokupoval si ultrajemne kamene (ktore same stoja asi tolko ako sharpmaker sam :D a lansky ich ma uz v sade), alebo staci aj ten par ktory je v sade? to iste aj zlojasna, da sa na nom bez problemov nabrusit noz? tym myslim, ci je grind pravidelny a ci sa nedoskrabe cepel :)
Obrázok užívateľa
wings400

Poslaťod rotavator » 20 Nov 2012 15:37

Ja mám len Sharpmaker, ale Lansky vačšinou aj na vačšie úpravy ostria, Sharpmaker je skôr sharpkeeper, pokiaľ nie sú tie diamantové tyčky k nemu. Úplne stačia aj tyčinky v sade, ale pre niekoho kto je na ostrosť úchylný vrelo oddporúčam aj UF tyčinky :D Ja som sa rozhodol pre Sharpmaker a neľutujem, aj keď brúsim skoro len ručne, thumb up
rotavator

Poslaťod wings400 » 20 Nov 2012 16:23

dik rotavator, ked tak rozmyslam, ak by som sharpmakera nasiel v nejakom shope za dobru cenu urcite by som ho bral, skusim este niekde na forach.

zlojasna, teraz kukam, ze tvoj lansky sharpmaker :D je v super cene oproti spd. ako si s nim spokojny?
Obrázok užívateľa
wings400

Poslaťod kotuc20 » 20 Nov 2012 19:31

Ja sa prikláňam k rotavatorovi. Lanskeho som použil len na zmenu uhla ostria. A ten SPD je rýchlejší na použitie. Ja mám len tie základné kamene.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod karol » 20 Nov 2012 21:34

Ja mám SP Tri-angle so základnými kameňmi a vystačím si s tým vpohode, dokonca zvláda aj zúbky na Spyderedge :grin:
karol

Poslaťod ZLOjasna » 20 Nov 2012 22:22

Wings, až teraz ti píšem, ale predsa :)

Ja som pred časom čelil rovnakej otázke ako ty - čo si kúpiť nech som s tým spokojný. Sharpaker je podla mna vymykaný ale nedám 70 e za nieco na brúsenie :)
Moj lansky ma ako jeden s mala v zakladnej vybave EF ocielky - tie biele- zatial som to neskusal, ale myslim ze by s atym dalo spravit skoro zrkadielko na ostrii :)

Samozrejem lansky co pouzivam ja ma nejake minusi - kvoli valcovitym tyciam neni mozne brusit od prveho zuzenia k ostria - je tam si 2-3 mm rezerva, no nimi aj tak nerezem, cize je to skvor kozmetika....

Tak isto moj lansky ma len 2 typy stupnou: 25 a 20 stupnou, da sa lahko vychytat aj iny typ stupnou...
Ak sa nad tym vazne zamyslas, tak ti mozem zajtra rano o tom napisat viac, dnes fakt nevladzem :)
balisong and knuckle
Obrázok užívateľa
ZLOjasna

Obrázky: 0

Poslaťod wings400 » 20 Nov 2012 22:40

ej zlojasna, netreba asi uz nic dodat, ako moja prva sada bude dobra vyborna asi "lansky triangle sharpmaker" za zaciatocnicku cenu :D vdaka vsetkym za prispevky thumb up
Obrázok užívateľa
wings400

Ďalší

Späť na Brúsenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia