Všetko o brúsení

Re: Brúsenie

Poslaťod Vasko » 20 Jan 2014 19:37

jukni do bystrice, či ich majú na predajni, v e-schope ich asi vypredali
lepšie ohnutý ako zlomený..
Obrázok užívateľa
Vasko

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod kotuc20 » 20 Jan 2014 21:52

Nemajú nič nikde. Celkom ma to mrzí. Vyzerali dobre.

Odoslané z C1905 pomocou Tapatalku
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod Vasko » 20 Jan 2014 22:01

mám sa ti pozrieť v KE?
dnes poobede ešte jeden bol 3000
Obrázok užívateľa
Vasko

Poslaťod kotuc20 » 21 Jan 2014 05:44

Mohol by si byť taký vráskavý? Teda láskavý? ;-)

Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod Mižo » 21 Jan 2014 09:02

ja som ich vcera objednal tiez..a ako ste uz pisali, nemaju ich. ale podla toho co mi napisal niekto z callcentra to vyzera tak ze ich zas naskladnia. vraj za nejake dva tyzdne..
Mižo

Poslaťod Vasko » 21 Jan 2014 15:37

kotuc20 píše:Mohol by si byť taký vráskavý? Teda láskavý? ;-)

Bohužiaľ som si až teraz prečítal tvoju správu, tak sa ti pozriem na kameň až zajtra.
Obrázok užívateľa
Vasko

Poslaťod agarino » 30 Jan 2014 14:13

Nazdar chalani.tak som konečne dokončil pasovku tak ju sem hodím na posúdenie.
agarino

Poslaťod Dr. House » 01 Feb 2014 09:25

agarino píše:Nazdar chalani.tak som konečne dokončil pasovku tak ju sem hodím na posúdenie.

Ahoj

Už sa sem môže prispievať.
Dr. House

Re: Všetko o brúsení

Poslaťod Stanley82 » 09 Feb 2014 02:11

Zdravim pani, o bruseni sa toho uz popisalo vela aj o bruskach, chcel by som sa ale spytat este jednu vec. Kedy este ma zmysel noz brusit. Moja mama na kopec nozov starych nozov co by nemuselo byt az take zle ale z povodnej vysky cepele niektorym chyba skoro centimeter a chudak otec to musi stale brusit lebo mama ich nechce vyhodit. za taky ubytok mozu rozne brusiace pripravky asi kazdemu zname nieco co vyzera ake 10 podloziek na striedacku proti sebe po ktorom sa nozi taha ... alebo rozne kuzelovite brusne kamene ne do vrtacky atd... ja mam pocit z viac nez polovice nozov ze su z blata... myslim si ze tie noze niesu kalene do plnej vysky cepele a o hlbke zakalenia materialu ani nehovorim. Nie su to ziadne znackove noze ziadne noze za 30e jeden skor za 30e sada. A teraz to dolezite ako v domacich podmienkach zistim ze na ostri/cepeli je este zakaleny material ze vlastne je este co brusit? ( napr. Test seknutia do spendlika co si myslim ze nieje dobry napad kedze spendliky su zakalene na celkom tvrdo a nejeden tovarensky zakaleny noz by skoncil s poriadnym zubom). dakujem velmi pekne za radu.

Odoslané z Transformer TF101 pomocou Tapatalku
Stanley82

Obrázky: 9

Re: Všetko o brúsení

Poslaťod Jaren » 09 Feb 2014 19:01

Stanley82 píše:Kedy este ma zmysel noz brusit...

Ahoj

Na také otázky sa odpovedá ťažko. Skúsim odpovedať na preskáčku.

- Určite by sa nôž nemal brúsiť tým, čo si spomínal. Takéto kolieska vytrhávajú z reznej hrany materiál a nôž potom rýchlo "ubúda" .

- Ak sa mama nechce s nožom rozlúčiť, tak pokým je ešte čím rezať, treba brúsiť a používať.

-Iný problém je, keď sa otcovi nechce brúsiť. Na brúsenie je treba čas a chuť. Už keď jedno chýba...

- Netuším, čo sú to za nože. Neverím, že ak boli lacné, že boli kalené parciálne, teda iba rezná hrana s nejakou rezervou. Skôr si myslím, že nekvalitnejšia oceľ bola zakalená málo a má malú tvrdosť. Nekde som čítal, že chlapík si skontroloval na starom kuchyňáku tvrdosť a bola okolo 51 HRC, čo je skutočne málo. Ja by som tvrdosť nemeral. Na takom noži je to zbytočné.

Môj názor: kúpiť nové nože, možno nie naraz podobné takým, na aké je mama zvyknutá. Nauč sa brúsiť, ak teda nevieš, a tak by si mohol všetko vyriešiť.

Ja som kúpil do kuchyne jeden nôž v Tescu pre moju ženu, je to slabá nerezovka, ale aj tak sa dá veľmi dobre používať. Na čepeli je nápis

BANQUET
for your home

asi za 7 €. Pre moju ženu to stačí, aj tak sa ho zo začiatku bála, pretože som ho nabrúsil. Na Silvestra s ním krájala údené na plátky a veľmi si ho pochvalovala. Nedrží ostrie tak, ako RWL a pod, ale stačí. Podľa mňa je lepší, ako Tescoma, čo som mal možnosť pri brúsení známym skúsiť. Pri nákupe je dobré skúsiť ho poťažkať akú má váhu, tie plechové sú veľmi ľahké. Sú ostré len do vybalenia a už sa s nimi nič nedá urobiť. Obecne problém je, kúpiť domov skutočne kvalitný nôž, pretože ženská časť rodiny to neocení, prípadne sa bojí, alebo ho ničí. U mňa výchova trvala cca 10 rokov.

Snáď som Ti odpovedal aspoň čiastočne.
Obrázok užívateľa
Jaren

PredchádzajúciĎalší

Späť na Brúsenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť