Pevný nôž - pomoc s nákupom

Re: Pevný nôž - pomoc s nákupom

Poslaťod ncore » 14 Jún 2017 07:36

Nakoniec som zo svojich požiadaviek celkom upustil, to čo mi spočiatku pripadalo ako dobrý nôž (Spomínaný Schrade) sa mi už až tak nepozdáva.

Čiže čiernená čepeľ a firestarter nie sú nutnosť, firestarter sa dá prikúpiť za pár drobných a umiestnenie na púzdre nie je až také dôležité. Čiernená čepeľ je skôr kozmetický doplnok a verím tomu že častým používaním by čiernenie zišlo dolu.

Čím viac možností vidím tým sa mi naozaj najviac pozdáva Real Steel Buschcraft, ten sa mi zdá ako nôž s "dušou" oproti tým EDCčkam ktoré vlastním (Spyderco Tenacious a Kershaw Echelon) niečo čo by som možno prirovnal v istom aspekte k Opinel nožom.
ncore

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod ncore » 16 Jún 2017 07:13

Objednal som teda Bushcraft II a rovno aj lansky sadu, len sa trocha bojím že budem mať problem s brúsením scandi výbrusu. Máte s tým skúsenosti niekto ?
ncore

Poslaťod Delewar » 16 Jún 2017 12:29

S Lansky to ide v poriadku, celkom to drží uhly, aj keď na stupeň to presné nie je.
Táto čínska D2 sa nebrúsi až tak dlho, ako iné. Tvrdosť je o niečo menšia. Na scandi je problém akurát to, že ak je ostrie až do nuly, môžu sa na ňom robiť zuby. Scandi výbrus je proste na rezanie, nie sekanie.
Obrázok užívateľa
Delewar

Predchádzajúci

Späť na Všeobecná diskusia o nožoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia