rychlo hrdzavie

rychlo hrdzavie

Poslaťod lukask » 09 Jan 2019 19:47

zdravim. potreboval by som poradit. skusal som vyrobit kuchynsky noz. najprv z diamantoveho kotuca na rezanie betonu a potom aj z lopatky z hladicky betonu. oba materialy su dost pevne. nejde o klasicku makku ocel. ta lopatka sa skor podoba na nejaky druh nerezu. problem je v tom, ze oba materialy po spracovani velmi rychlo hrdzaveju. ked som ich namocil a nechal polozene na kuchynskej linke, tam kde sa na nich drzali kvapky vody, do hodiny hrdzaveli. da sa s tym nieco urobit? material som aj kalil....
lukask

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: rychlo hrdzavie

Poslaťod Slavik » 12 Jan 2019 09:52

To bude materiálom a nevieš s tým spraviť nič.
Jedine tak držať ho neustále trochu zamasteny. Ináč to bude chytať hrdzu aj zo vzdušnej vlhkosti.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Re: rychlo hrdzavie

Poslaťod sheriff » 12 Jan 2019 14:11

Ahoj,
mám dosť nožov z diamantových kotúčov, a to že chytajú patinu (ušľachtilejšiu verziu “hrdze”) sa mi na nich páči, dodáva to nožu charakter. Ak plánuješ používať nôž z uhlíkovej ocele (to je to čo si ty použil) v kuchyni, po každom použití ho opláchni a utri. Nič sa nestane ak občas zabudneš - pokiaľ to nebude zrovna citrónová šťava, nôž ti to nezničí. Keď zabudnem, len ho poriadne vydrhnem, poutieram, pretriem kvapkou rastlinného oleja a zas pretriem suchou utierkou.

Používať taký nôž je trocha zodpovednosť aby sa úplne nezničil, ale nie je to niečo čo by ťa obmedzovalo :wave:
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Späť na Všeobecná diskusia o nožoch

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia