Recenzia Black Cat "Eagle" - Passaround

Podeľte sa o svoje skúsenosti a prispejte vlastným článkom

Re: Recenzia Black Cat "Eagle" - Passaround

Poslaťod sheriff » 08 Feb 2016 12:30

Tiež by som si prečítal nejakú peknú recenziu, ale nie každý má dar napísať román "O jednom noži, cibuli a dvoch suchých konároch" :) Moje rozhodovanie v podstate ovplyvnia fotografie a informácia ako nôž drží ostrie. (Ja do toho asi nemám čo hovoriť, na nože nemám peniaze thumb up )
The 80's called, they want their fade back.
Instagram profil
sheriff

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod kotuc20 » 09 Feb 2016 18:40

Tak sa všetkým ospravedlňujem, ale skôr sa mi nepodarilo dostať k napísaniu recenzie.
Základné informácie o noži tu už boli popísané, tak rovno idem k veci a napíšem moje poznatky. Určite to nebude nejako vyčerpávajúce, ale dúfam, že to pomôže pri rozhodovaní o kúpe.
Nôž ako tu už bolo videné má veľmi zaujímavý design a celkom príjemne rozvrhnuté rozmery. Cestuje vo veľmi vkusnej, drevenej krabičke vyplnenej pilinami alebo vlastne hoblinami. Hneď po vybalení zaujme tvar čepele a klinový výbrus napovedá, že to bude praktický pracant.
Púzdro je kožené, tulcové priemernej kvality a k nožu sa hodí. Určite dosť dlho vydrží.
A teraz prejdem k nejakej tej práci s nožom a aj k pár sklamaniam. Nôž nebol nejako úžasne nabrúsený keď ku mne prišiel a ja som nemal veľa možností ho prebrúsiť tak som ho prebehol len na DC4. Čo ma príjemne prekvapilo je rukoväť. Teda bolo neočakávané, že pri hrúbke črienok sa bude tak príjemne držať. Ale sklamanie prišlo z jej spracovania. Materiál črienok je z nejakého mäkkého dreva a ošetrené je asi lakom. Ten už prišiel ku mne poškodený a po umývaní noža pomaly zliezal dole a odhaľoval štruktúru dreva. Ja som rukoväť ošetril teakovým olejom a myslím že mu to dosť pomohlo.
Ďalšie sklamanie prišlo z toho ako bola vytvorená fazeta na čepeli. Bola síce rovnomerná ale ako sa zväčšuje hrúbka čepele k rukoväti tak sa úmerne zväčšuje aj hrúbka ostria a tam je fazeta nedotiahnutá a potrebovala by prebrúsiť.
V zásade sa s nožom veľmi dobre pracuje a verím, že keby bol poriadne a správne nabrúsený tak by zanechal ešte lepšie dojmy. Bol dobre vyvážený a do ruky sadol veľmi dobre, teda aspoň do mojej. Skúšal som vyrobiť aj chlpaté drievko ale samozrejme s tupím nožom to ide veľmi zle. Ale aspoň ovládanie pri reze do dreva sa dalo overiť.
V kuchyni sa ale cítil ako doma. Príjemne klenuté ostrie umožňovalo krájať skoro ako s kuchynským nožom.
Moje zhrnutie je asi také, že za tieto peniaze by mohol byť aj lepšie spracovaný. A je to škoda lebo inak by to mohol byť veľmi zaujímavý nož. Možno keby bol lacnejší stál by za domáci tuning a vymeniť mu črienky.
Dúfam teda, že mi odputíte toto zdržanie a že aspoň trochu to zacelí ranu na srdci, ktorá tu vznikla angel
Prílohy
IMAG0677.jpg
IMAG0676.jpg
IMAG0675.jpg
IMAG0674.jpg
IMAG0673.jpg
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod Rasty » 09 Feb 2016 19:22

kotuc20.... da sa to pekne napisat len treba trochu chciet a ty si zjavne chcel... clap thumb up
Rasty

Poslaťod spartan » 09 Feb 2016 21:21

Pekna recenzia kotuc20. Sam som rozmyslal co napisat, no Slavik viacmenej vystihol moj nazor na noz uz zopar komentov dozadu.
Ty si vsak pridal nove poznatky, takze o to tazsie bude napisat nieco nove..

Preto sme radsej cez vikend vybehli so synom k Dunaju, aby sme natocili nase prve "noziarske video". Teraz uz len cakam, ze junior "zostriha" svoj prvy vytvor.
Sam neviem, ako to dopadne :lol:
Hned ako to bude hotove, pridam to sem.

Za seba by som zatial pridal len tolko, ze z rukovate treba dat dole ten nestastny lak a drevo poriadne osetrit. V mojom pripade mi prisla rukovat kusok kratka a to nemam velku ruku "konfekcna velkost rukavic je 8" ;-)

Neskor samozrejme pridam foto s porovnanim inych pevnych nozov. Mam to pripravene, no casu malo..

Co ma naozaj zarazilo je, ze drevena rukovat je pripevnena na jednej strane rukovate skrutkou a na opacnej strane dvoma nitmi.
Nedava mi to velky zmysel, kedze bude pravdepodobne problem konstrukciu rozobrat len povolenim skrutky.

V ostatnych detailoch musim suhlasit s predchadzajucim tvrdenim, ze za danu cenu by som ocakaval vyssiu kvalitu spracovania. Kozene puzdro je tiez na uvazenie..
Myslim, ze by som mal obavy zavesit ho na opasok, pretoze prichytenie puzdra na opasok je riesene jednym nitom.

Kazdopadne noz postupim dalej. Ak sa nemylim, na rade je Slavik.
Obrázok užívateľa
spartan
Site Admin

Poslaťod HENNESSY » 10 Feb 2016 12:31

Na video sa tešim a Slavik by mal byt posledny cele to zhrnut a zalozit aukciu. Nie som si isty ale na rade by som mal byt ja a skusit noz v lese ak mi budu nebesa naklonene. Posielam adresu
Obrázok užívateľa
HENNESSY

Obrázky: 1

Poslaťod spartan » 10 Feb 2016 12:37

Ok, noz teda poslem na tvoju adresu.
Obrázok užívateľa
spartan
Site Admin

Poslaťod Chamo » 10 Feb 2016 16:43

Dobre zhrnutie. S tou ruckou je to asi vyrobna "smola". Co sa tyka ceny to neviem posudit lebo som mal v rukách len tento kusok a moru za 15 evri.
Chamo

Poslaťod kotuc20 » 10 Feb 2016 17:03

Ďakujem za reakcie a na video tiež teším.
A vzhľadom na cenu sa dá priplatiť cca 20€ a máš nôž od nožiara. Ale inak je to zaujímavý nôž a určite to bola dobrá skúsenosť mať ho v rukách.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Poslaťod tritrek » 12 Feb 2016 07:14

koľko stál ten nožík? Lebo na ich stránke dáva každý nôž len 404-ku,čiže stránka nenájdená...

Sent from my D5803 using Tapatalk
tritrek

Poslaťod Slavik » 12 Feb 2016 08:06

80 ,- eur rovných. Ak ma ovšem pamäť neklame.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

PredchádzajúciĎalší

Späť na Články a recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť