Recenzia Black Cat "Eagle" - Passaround

Podeľte sa o svoje skúsenosti a prispejte vlastným článkom

Re: Recenzia Black Cat "Eagle" - Passaround

Poslaťod DarkEdge » 12 Feb 2016 11:01

tritrek píše:koľko stál ten nožík? Lebo na ich stránke dáva každý nôž len 404-ku,čiže stránka nenájdená...

Sent from my D5803 using Tapatalk

Ked sa das kurzorom mysi naobrazok noza tak ti ukaze cenu na tu 404 Error upozornim Tomasa ;-)
Obrázok užívateľa
DarkEdge

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod BlackCat » 18 Feb 2016 12:29

Pozdravujem vás páni,

dovoľte pár slov od výrobcu.
O tejto recenzii som sa dozvedel len dnes a veľmi ma teší.
Síce keď sme nôž odosielali bolo uvedené v poznámke "Knife Life" , ale nevedel som že nôž pôjde na recenziu :).
Veľmi ma potešil váš kritický a hlavne veľmi detailný pohľad na nôž čo si neskutočne cením. A zároveň ďakujem aj za názory ako pridanie viac nitov na pútko, na zlepšenie brúsenia na lepšiu kvalitu povrchovej úpravy dreva.
Neviem či má nejaký väčší význam sa rozpisovať z mojej strany o tom prečo je nôž taký aký je prečo stojí toľko koľko stojí, prečo sú použité nity v kombinácii so skrutkou atď. Asi skôr nie ako áno. Hlavné pre mňa je si zobrať ponaučenie z objektívnej kritiky a tieto poznatky zapracovať do našich ďalších výrobkov.

Momentálne intenzívne pracujeme na novej sérii nožov, ktorá bude aj podstatne lacnejšia (z toho dôvodu bude použitá aj lacnejšia oceľ). Nože budeme postupne predstavovať na našej FB stránke, kde by sme zároveň chceli predstaviť aj spôsob výroby. Hneď ako dokončíme projekt MyKeyTool.
Pokiaľ je tu niekto kto konkrétne zastrešuje tento projekt Knife-Life tak ma prosím kontaktujte a rád poskytneme niektorý nôž z novej série zadarmo na testovanie, ktorý môžete na záver vydražiť a peniaze použiť na ďalšie financovanie tohto projektu.

Budem sa veľmi tešiť na vašu ďalšiu kritiku a našu spoluprácu.
Ďakujem
Tomáš
Obrázok užívateľa
BlackCat

Poslaťod HENNESSY » 18 Feb 2016 13:06

Slovo do boja a znie velmi dobre som rad ze sa najde firma ktora je ochotna poskytnut noz na testovanie nezaujatym osobam klobuk dolu clap
Obrázok užívateľa
HENNESSY

Obrázky: 1

Poslaťod Slavik » 18 Feb 2016 16:51

Ďakujem za reakciu a ochotu Black Cat-Tomáš. Určite sa ozvem a pozriem sa aj na FB stránky len si musím spomenúť na svoje konto.

Slavik
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Poslaťod Chamo » 19 Feb 2016 07:31

Tomáš potom by si mohol k passaraundu dat svoj názor, preco ste sa rozhodli pre drevo, jako vznikal tvar a pod.
Chamo

Poslaťod BlackCat » 19 Feb 2016 14:55

Ok tak pár slov odo mňa. Prosím berte to len ako náš - môj pohľad na vec a nie osobne. Každý má svoj názor, ktorý rešpektujem.

1. Prečo drevo? A prečo nie :) V ponuke máme momentálne 4 nože z toho 3 sú s rukoväťou z G10. Je mnoho zákazníkov, ktorí skôr inklinujú ku klasickým materiálom ako je drevo a koža a pre nich bol tento nôž navrhnutý. Zároveň aj ako spestrenie ponuky a oslovenie širšieho spektra zákazníkov. Proste leštená čepeľ s drevom a kožou je proste oldschool.

2. Ako vznikol tvar. Pri všetkých nožoch sa snažím ja (ako dizajnér) vychádzať z jednoduchosti a praktického použitia s prihliadaním na ergonómiu. Z môjho pohľadu je na trhu najmenej obsiahnutá kategória tzv. outdoorových nožov t.z. nožov s čepeľou 13-14 cm, ktorý považujem za univerzálnejší ako s čepeľou do 10 alebo nad 16cm. Áno stále píšem o nožoch :))

3. Ostrie - áno beriem na vedomie popracujeme na lepšom a hlavne dôslednejšom nabrúsení. (Už som na to vymyslel aj prípravok uvidíme ako sa osvedčí v praxi.)

4. Pútko - áno pridáme viac nitov + prípadné prešitie. (prekonzultujem s výrobcom púzdier) Šírka pútka je štandardne 40 mm a neplánujeme to ani zmeniť z viacerých dôvodov. Nôž je určený pre "bežných ľudí", ktorí nenosia vojenské, alebo špeciálne široké opasky. Vďaka tomu je púzdro viac fixované a nemá zbytočne vôľu v pútku. Čo ocení užívateľ hlavne pri jedno ručnom vyťahovaní noža z púzdra. Nakoľko púzdro je riešené kompaktne aby zaberalo min. miesta na opasku čo do výšky aj do šírky.

5. Povrchová úprava + drevo - tá ma naozaj zaskočila a nerozumiem tiež celkom tomu prečo lak opadáva. Dávali sme 3 vrstvy číreho laku aj na vnútornú stranu. Možno do budúcna skôr použijeme Teakový olej alebo Ľanový. Aj keď lak má tiež svoje výhody pokiaľ neopadáva. Drevo je orech žiadne mäkké drevo. Osobne som bol pri výrube, pílení a sušení. Drevo máme už viac ako 16 rokov uskladnené v dielni.

6. Prečo skrutka v kombinácii s nitmi. Prečo nie? Dizajnu sa medze nekladú. Osobne nie som zástanca rozoberania nožov. Z toho dôvodu u väčšiny našich nožov (okrem jedného) je vždy aj pevný nit. Osobne si u tohto noža neviem predstaviť namiesto leštenej zapustenej skrutky nejaký mosadzný, alebo hliníkový nit a tiež pri tejto rukoväti by bolo aj dosť obtiažne ho elegantne zapracovať do dreva nakoľko rukoväť má 3D frézovanie. Pôvodne mal mať nôž na konci rukoväti kde sú nity hliníkovú pätku. Aj sme ich dali vypáliť, ale stroskotali sme na spracovaní aj kvalite hliníka.

7. Snáď posledná vec cena. Často diskutovaná, že je vysoká. Z nášho pohľadu (výrobcu) je extrémne nízka. Ak narátam všetky náklady (oceľ, pálenie čepelí, výbrus, kalenie, púzdro, laserové značenie, krabica, poštovné) tak sme čo sa zisku týka na nule. Už viackrát som sa dočítal názoru, že za tú cenu dostanem nôž od nožiara. Prosím prihliadajte na to, že toto je nôž od nožiara. Sme malá firma a nože vyrábame vlastnoručne v malých sériach a sú komplet vyrobené na Slovensku! Nevyrábame nože v Číne ani v Taiwane ani neprodukujeme tisícové série. Treba si tiež uvedomiť že oproti nožiarom, ktorý nože vyrábajú pre potešenie a predávajú ich na výstavách sú naše nože vyrábané a distribuované firmou, ktorá musí z každého noža odvádzať 20% DPH + daň z príjmu + nehovoriac o ďalších nákladom napr. na reklamu. Z toho dôvodu je BlackCat zameraný skôr na globálny trh ako na domáci aby sme propagovali aj trochu našu krajinu aj sa odlíšili od nožiarskych gigantov a ponúkli niečo nové, iné, nie bežne dostupné, na úrovni zákazkových nožov avšak za podstatne nižšie ceny.

Možno som sa trochu moc rozpísal, ale pevne verím že aj pre vás je zaujímavý aj pohľad z druhej strany - predajcu výrobcu.
Veľmi pekne ďakujem za pozornosť a hlavne za to že na test ste si zvolili práve jeden z našich produktov. Sme len na začiatku cesty a preto každý názor a kritika je pre nás veľmi dôležitá a chceme počúvať našich zákazníkov a implementovať do výroby ich požiadavky čo asi u veľkých výrobcov moc nehrozí.
Ďakujem. Veľa zdaru !
Obrázok užívateľa
BlackCat

Poslaťod HENNESSY » 19 Feb 2016 17:00

Ahojte noz je u mna cepel je v poriadku len na chrbte su male zubky ako by po batoningu ( priznajte sa ) :lol: no a co sa tyka tej rukoväti vyzera ako by sa snou niekto snazil prezit v divocine niekolko rokov. Priznam sa noz sa mi paci viac ako som cakal ale to az neskor. P.S:Zase som v passaraude posledny bude tazke o nom nieco nove napisat hlavne ak tu je zaiteresovany aj pohlad jeho samotneho stvoritela.
Prílohy
20160219_162155.jpg
20160219_161958.jpg
Obrázok užívateľa
HENNESSY

Obrázky: 1

Poslaťod kotuc20 » 19 Feb 2016 20:21

Black cat myslím si že s takýmto prístupom to dotiahneš ďaleko. Páči sa mi že sa tu zbytočne neobhajuješ.
Tá ručná je super a je pravda že drevo môže pôsobiť mäkko lebo bolo trochu rozrušené vlhkosťou.
Oceľ N690 je super a dá sa dobre brúsiť a škoda že od výroby to tak nebolo. Inak je to dobrý nôž s dobrými rozmermi a je fakt škoda tých drobných chýb bolo by to bez problémov.
Držím palce a prajem veľa úspechov. A tiež sa teším na ďalší test.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Obrázky: 3

Poslaťod Chamo » 23 Feb 2016 08:04

Ahoj Tomáš, díky za spätnú väzbu, je fajn vedieť čím si sa zaoberal keď nôž vznikal. Moje komenty ber jako postrehy, na ktoré si odpovedal.
K tej cene - verím, že model aký ste si zvolili vyžaduje na začiatku kopec úsilia a prostriedkov a výsledky uvidíš možno za 3 - 5 rokov. V takých podmienkach sa s cenou nedajú spraviť zázraky. Teším sa na ďalšie kúsky.
Chamo

Poslaťod Slavik » 22 Mar 2016 11:31

Nôž je u mňa už skoro týždeň ale vzhľadom na to, že som bol cez víkend v práci som si ho moc nevytestoval. Tento víkend to bude lepšie tak niečo poskúšam a nafotím.
V pondelok by som pripravil aukciu a zároveň ju aj spustím.

Teraz z trochu iného súdka.
Vzhľadom na dovolím si povedať "vlažný" prístup poniektorých zúčastnených sa chcem opýtať či ešte máte záujem e o nejakú akciu podobného typu. A keď tak, tak kto?
V opačnom prípade by som navrhoval ukončenie.
V prípade že bude záujem pokračovať by som navrhoval skúsiť niečo naozaj netypické.Niečo čo by ste si za normálnych okolností nekúpili, s Kilom som sa o tom bavil na poslednom stretnutí.

Porozmýšlajte prosím o tom.

Dík.

Slavik
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

PredchádzajúciĎalší

Späť na Články a recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia