Passaround 5 CRKT KANGEE Tomahawk

Podeľte sa o svoje skúsenosti a prispejte vlastným článkom

Re: Passaround 5

Poslaťod spartan » 23 Mar 2017 08:27

Poslane. Diky borci
Obrázok užívateľa
spartan
Site Admin

Obrázky: 3

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod papen » 23 Mar 2017 15:39

Zaplatene...
papen

Poslaťod Slavik » 29 Mar 2017 11:09

Tak sekera bude až budúci týždeň v pondelok. Ešte nedostali tovar.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Poslaťod papen » 05 Apr 2017 08:59

Crkt kangee je uz u mna , bol som vcera pre neho v obchode, dnes alebo zajtra potestujem a piatok ho dam slavikovy...
Prílohy
IMG-20170404-WA0004.jpeg
papen

Poslaťod Slavik » 05 Apr 2017 09:42

No paráda. thumb up
Máš ho mať dva týždne, tak testuj, v piatok ti volám len kvôli chechtakom.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod papen » 05 Apr 2017 15:39

20170405_111345.jpg
20170405_111424.jpg
20170405_111409.jpg
Tak dnes som otestoval crkt kangee . Prve co ma zaskocilo ked som bol v obchode , bola na prvy pohlad , mala hlava tomohawku, som zvyknuty na vacsie, ale dnes pri pouzivani som si velmi rychlo zvykol a uplne postacuje.. S tomohawkom som , sekal , hadzal , a skusal hobliny struhat.co sa tyka rozmerov je to kompaktny rozmer cca 32cm celkova dlzka, cize vhodna aj na sekanie aj na hadzanie, mensie rozmery uz nemaju taku silu pri sekani., dlzka hlavy je cca 15cm..v ruke sedi perfektne, sirka rucky je akurat do mojej ruky , uchop je pohodlny hore aj dole...puzdro je kydex a pekne do neho zaklapne a zaisti sa remienkom a plastovou spojkou...tak podme na sekanie, sekal som asi 15 cm suchy tvrdy strom a na moje prekvapenie islo to fakt velmi dobre, sekerka sa pekne zakusovala a bola to radost.. zatial jednoznacne najlepsi vysledok co som mal v ruke s full tangov...co sa tyka hadzania mam radsej viac vyvazene tomahawky do hlavy ale dalo sa aj s tymto,) jediny problem co mi fakt dost vadilo , je spodny obluk s dierami , pri hadzani ako tomahawk opusta dlan ,neprijemne do buchne do prstov, rovne rucky su v tomto ideal... tomahawk sa pekne zasekaval ci som hadzal na ostrie alebo na hrot, dokonca aj na horne ostri po obvode , nebol problem,) horne ostrie je sice nabrusene, ale je tam tak tupy uhol , ze neublizi , iba pri hadzani pomoze tomahawku sa zaseknuknut...tomahawk mal dobre nabrusenu cepel a dokazal som v pohode narobit hobliny, s uchopom uplne v predu...zaver by som zhodnotil asi tak ze crkt je univerzal full tang outdoor sekerka ,ktora urobi pracu za velky pevny noz a zaroven sa da aj s nou pozabavat v hadzani , aj ked je by som si ju upravil podla seba , ten spodny obluk by som dal prec , povrchovka celkom drzi a ostrie tiez vydrzalo v pohode...v piatok si ju bere slavik , mne stacilo dnes 3 hodiny intezivnej zataze , hadzania a umna obstala na vybornu,)
Prílohy
20170405_111623.jpg
20170405_112218.jpg
20170405_124953.jpg
papen

Poslaťod spartan » 07 Apr 2017 19:55

Parada, dik za postrehy. tesim sa na test.
Obrázok užívateľa
spartan
Site Admin

Poslaťod kotuc20 » 09 Apr 2017 06:59

Super diky za recenzičku. Ale už teraz sa neviem dočkať.
Človek väčšinnou stretne svoj osud na ceste, ktorú si zvolil aby sa mu vyhol.
Obrázok užívateľa
kotuc20

Poslaťod Slavik » 07 Jún 2017 10:39

Ospravedlňujem sa ale až teraz som sa dostal k napísaniu svojích pár postrehov k tomahawku. Bohužiaľ, fotiek moc nemám nejak som zabudol na fotenie.
Takže ako písal kolega Papen, je to menší cca. 32 cm kúsok, teda podľa mojích merítok relatívne kompaktný nástroj. Spracovaný naozaj na úrovni, kto by hľadal chyby určite nejaké nájde ale ako som písal je to nástroj nie vec do vitríny. Rúčka je spracovaná veľmi pekne, rovnako aj výbrusy a povrchová úprava. Tá je na moje prekvapenie aj celkom odolná. Ja som mu dal jeden víkend pekne do tela a celkom drží, samozrejme nejaké tie šrámy ostali. No v porovnaní s ostatnými čo som mal (Cold steel,United M48) asi najodolnejšia.

Kydexové púzdro je sparacované tiež celkom luxusne. Umožňuje napolohovať si púzdro na ramene pomocou pridaného nylonového popruhu. Celý tomahawk aj s púzdrom sa dá pekne skryť a nosiť pod košelou celý deň. Je to síce trochu o komforte (ten klesá), predsa len má svoju váhu ale pre maníkov, čo potrebujú kus železa so sebou by to mohla byť dobrá voľba. Tomahawk sa v púzdre zaistí s výrazným zacvaknutím a dá sa poistiť zapnutím klasickou trojzubcovou sponou. Čo je veľmi pozitívne nepostrehol som, že by v púzdre hrkotal alebo mal tendenciu vypadnúť. Skúšal som skákanie aj beh a ani s otvorenou sponou som nemal obavy z jeho straty. No pri tom išiel stále pohodlne vytiahnuť z púzdra.

Rúčku tvoria dve príložky z nylonu vyztuženého skelnými vláknami (podľa stránky výrobcu). Povrch je opatrený výrazným zdrsnením. Úchop je naozaj pevný a istý a nemal som problé zo sekaním ani pri spotených rukách. Horšie to bolo keď som ich mal mastné prípadne, tam už bolo cítiť, že má tendenciu sa kĺzať. Čo mi ale trochu začalo vadiť bol presah fulltang konštrukcie nad rúčkami. Vibrácie a otrasy pri sekaní sa síce minimálne ale predsa len prenášali aj na ruku. Nie je to síce sekera ale univerzálny nástroj ale toto by pri dlhšej práci mohlo kaziť pohodu. Na druhú stranu výrobca maximálne ako mohol týmto eliminoval poškodenie príložiek pri hádzaní. Čo musím ešte pochváliť a osobne som to uvítal je použitie jednoduchých a bežných šróbov s krížovou hlavou. Keby použil klasické šróby s drážkou širokou trebárs na hranu mince, bolo by to úplne ideálne a umožňovalo opravu, výmenu a demontáž črienok priamo v teréne a na kolene.
Hlava alebo čepel tomahawku tak ako aj celé telo je z uhlíkovej ocele SK 5. Je kalená na 54-55 hrc (opäť stránky výrobcu), čo je na sekeru, tomahawk pomerne dosť, stretával som sa skôr s kalením okolo 50-52 hrc. Či je takto zakalené celé telo alebo iba hlavná časť sa mi zistiť nepodarilo. Nabrúsená bola dobre a výbrusy boli súmerné ako na hlavnej časti tak aj na bodci.

No a teraz trochu postrehov k použitiu. Keďže nie som nejaký extra vrhač som sa tomuto moc nevenoval ale skúsiť som to musel. Hádzal som cca. na sedem krokov vzdialený peň. Keď sa mi podarilo tomahawk zaseknúť tak to bolo naozaj efektné a razantné zabodnutie. Čepel prenikala cca. 2-3 cm hlboko ( nemeral som to, tak že brať s rezervou) . Skúšal som hádzať aj na hrot ale s nevalným úspechom, tak som to prenechal väčším odborníkom (Papen). Čo sa hádzania týka bolo celkom príjemné a let mal relatívne plochú dráhu letu, čo sa ukázalo aj na presnosti hodu. Ale tak ako písal Papen pri hádzaní spodná časť rukoväte nepríjemne udierala do prstov, takže toto by som asi časom odstránil ak by som sa chcel venovať vrhaniu naďalej. Ako som spomínal skôr, nie som žiadny vrhač preto som sa radšej venoval inej bohumilej sekacej činnosti. Za pomoci Kangee som zrušil dve staré skrine a postel. Rozsekal ich na triesky a večer s nimi kúril v kachliach. Išlo to luxusne na tak malú sekerku. Vďaka plochej čepeli bola výroba triesok otázka niekoľkých minút. Človek rozbláznený toľkým ničením a recyklovaním starého nabytku si musel dávať doslova pozor na končatiny lebo tomahawk prenikal naozaj hlboko a s ľahkosťou do veškerého materiálu čo som mu predhodil. Taktiež sekanie guľatiny mu nerobilo žiadne problémy či už čerstvého smrekového dreva alebo vysušenej slivky. S ochotou sa zakusoval a kusy o hrúbke 10 -15 cm boli o pár minút pripravené do ohňa. Musím pochváliť aj hrot alebo zub, či „Spike“ ako to volajú „súdruhovia z júesej“, to je výborný pomocník pri prenášaní a ťahaní polien plných živice. Jeden nemá zalepené ruky až po lakte a z čepele to ide ľahko dole aj s bežným olejom.

Na záver musím skonštatovať, že zo všetkých čo som mal (Cold Steel, United, no name) by som si vybral tento. Svojou univerzálnosťou ma dostal tak ako už dlho žiadny iný tomahawk. Do budúcnosti by som chcel vyskúšať ešte tomahawk rovnakej značky avšak v klasickejšom prevedení CRKT RMJ Woods Kangee T-Hawk Carbon Steel Axe a potom sa uvidí. Zatiaľ ale s tomahawkou u mňa vyhral Kangee.

PS. Musím poďakovať ešte obchodu LOVEC v bratislavskom Auparku za promptné objednanie.
PS.2 Na prvej fotke som snažil narýchlo odfotiť zub ktorý sa i podarilo urobiť :oops:. Ten som si všimol až keď som tomahawk dával Chamovi a nestíhal som to už opraviť. Taktiež je tam dobre vidieť zodraté černenie na čepeli v najviac namáhaných miestach.
Za kvalitu fotiek sa ospravedlňujem ale fotograf zo mňa asi nebude.

Slavik
Prílohy
IMG_20170512_113939.jpg
IMG_20170507_201204.jpg
IMG_20170507_201226.jpg
IMG_20170512_085500.jpg
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Re: Passaround 5 CRKT KANGEE Tomahawk

Poslaťod spartan » 09 Jún 2017 15:55

Super recenzia Slavik
Kto je dalsi v poradi na test?
Obrázok užívateľa
spartan
Site Admin

PredchádzajúciĎalší

Späť na Články a recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť