Grand Way

Podeľte sa o svoje skúsenosti a prispejte vlastným článkom

Grand Way

Poslaťod Slavik » 12 Máj 2014 16:02

Od internetového obchodu Euro knives sme dostali na otestovanie a posúdenie nôž od ukrajinskej spoločnosti Grand Way. Málo známa spoločnosť sídliaca v Charkove pôsobí na trhu už 10 rokov a venuje sa výrobe poľovníckych, rybárskych a vreckových nožov. Za prijateľné ceny sú tak zákazníkom dostupné nože na bežné a každodenné použitie tak aj ručne vyrábané zdobené nože. Tieto sú vyrábané v Rusku a na Ukrajine. Spoločnosť používa ocele 440 C, 95x12, damascensku oceľ a 8cr13mov. Na rúčky používa prírodné materiály drevo,kožu a kôru stromov. Zo syntetických je to hlavne G10.Ostatná -menej luxusná produkcia pochádza s najväčšou pravdepodobnosťou z Číny. I
Z tejto produkcie máme aj nôž na testy.
Jedná sa o malé skladné EDC -zatvaraci linerlock. Čepeľ je vyrobená z 8cr13mov a na rúčku použili drevo. Čepeľ je dlhá 91 mm a hrubá 3,5 mm,celková dĺžka je 210 mm to všetko pri váhe 130 g. Je to teda celkom macek na pomery väčšiny užívateľov.
Nôž prišiel V darčekovej krabičke a nezabudli pribaliť nylonové púzdro a ako bonus keramickú tyčinku. Púzdro sa mi zdá byť trochu zbytočné, vzhľadom na to, že nôž je vybavený jednopolohovým klipom. Celkom škoda, že len pre pravákov a určeným na nosenie "tip down".
Čepeľ má mierny,dutý a cca.do dvoch tretín vysoký vybrus. Na chrbte čepele je zdrsnenie a z polovice dĺžky sa ťahá falošné ostrie. Kolíček na otváranie je obojstranný a nôž má príjemný a hladký chod. Čepeľ došla od výrobcu nabrusena dobre no chlpy neodletovali ale A4 dala v pohode bez nejakých problémov.
Na konštrukcií sú použité torx šróby a na čape čepele ten typický trojhranny šrób.
Samozrejme na konci rúčky nechýba otvor pre šnúru.
Testovanie plánujem rozdeliť na viac častí ale zhruba pôjde o "indoorové a outdoorové" použitie. O čom budem postupne informovať. Po mne by som bol rád keby sa nôž stal putovným a otestovalo ho tak viac ľudí.
A nejaké tie fotečky na záver.
Prílohy
DSC_0376.jpg
DSC_0375.jpg
DSC_0374.jpg
DSC_0369.jpg
DSC_0368.jpg
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: Grand Way

Poslaťod Jaren » 13 Máj 2014 09:59

Slavik píše:Čepeľ má mierny,dutý a cca.do dvoch tretín vysoký vybrus. Na chrbte čepele je zdrsnenie a z polovice dĺžky sa ťahá falošné ostrie. Kolíček na otváranie je obojstranný a nôž má príjemný a hladký chod. Čepeľ došla od výrobcu nabrusena dobre no chlpy neodletovali ale A4 dala v pohode bez nejakých problémov.

Tá oceľ je zrejme 8Cr13MoV že ?
Obrázok užívateľa
Jaren

Poslaťod Slavik » 13 Máj 2014 10:05

Šak to tam spomínam tuším. Je to tak. ;-)
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod Jaren » 13 Máj 2014 10:07

Slavik píše:Šak to tam spomínam tuším. Je to tak. ;-)

Spomínaš, ale obecne, že z akých ocelí vyrábajú nože, nie u tohoto noža.
Obrázok užívateľa
Jaren

Poslaťod Mižo » 13 Máj 2014 17:28

tak na toto som velmi zvedavy a tesim sa na vysledky testovania. uz davnejsie som mal zalusk na noze tejto znacky, ale bal som sa do toho ist. vela zdaru pri testovani! thumb up
Mižo

Poslaťod Slavik » 13 Máj 2014 19:47

Mižo píše:tak na toto som velmi zvedavy a tesim sa na vysledky testovania. uz davnejsie som mal zalusk na noze tejto znacky, ale bal som sa do toho ist. vela zdaru pri testovani! thumb up

Môžeš sa zapojiť aj ty. Chcel by som aby sa za toho stal putovný nôž. Jedinou podmienkou je aby si potom napísal nejaké postrehy.

Mimochodom ostatný, ktorý majú záujem
by mali byť registrovaný aspoň pol roka.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod Mižo » 13 Máj 2014 20:47

v tom pripade by som sa rad zapojil.nejaka velka recenzia zo mna asi nevyjde, ale par postrehov by som napisal
Mižo

Poslaťod spartan » 14 Máj 2014 08:50

Super hlava! Dones ukazat ked prides po ten paracord :)
Obrázok užívateľa
spartan
Site Admin

Obrázky: 3

Poslaťod hidalgo » 14 Máj 2014 14:02

Slavik píše:
Mižo píše:tak na toto som velmi zvedavy a tesim sa na vysledky testovania. uz davnejsie som mal zalusk na noze tejto znacky, ale bal som sa do toho ist. vela zdaru pri testovani! thumb up

Môžeš sa zapojiť aj ty. Chcel by som aby sa za toho stal putovný nôž. Jedinou podmienkou je aby si potom napísal nejaké postrehy.

Mimochodom ostatný, ktorý majú záujem
by mali byť registrovaný aspoň pol roka.

pripichni si ma na zoznam ;-)
Šťastena praje pripraveným!
Obrázok užívateľa
hidalgo

Poslaťod Slavik » 04 Jún 2014 15:53

Chlapi tak som to poskúšal a myslím, že za tie prachy v pohode. Pre nenáročného používateľa si myslím ideál. Za relatívne málo peňazí dostane zákazník,slušný zatvaraci nôž, ktorý sa prehľadom zvláda bežné situácie. Skúšal a rezal som čo prišlo, potraviny, drevo, kartóny...
Tak že Mižo daj vedieť, nech ti ho môžem posunúť.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Ďalší

Späť na Články a recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť