HYPERION custom knives

Podeľte sa o svoje skúsenosti a prispejte vlastným článkom

Re: HYPERION custom knives

Poslaťod Slavik » 02 Feb 2016 14:21

Pekne, jak je na tom s váhou? A nebolo by lepšie nahradiť paracord postupne G 10, kvôli realnosti.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Obrázky: 10

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod predator » 03 Feb 2016 08:15

Lepší by to určitě bylo. Ale kvůli ceně jsem to udělal takhle, G10 to prodraží a je 4x dražší jak ten dural na celý nůž. Na tréninky to snad stačit bude, uvidím časem. Udělal jsem schválně trochu širší rukojeť ať líp padne do ruky když je tenčí. Spíš jsem to sem hodil jako motivaci, jestli by nebylo dobré udělat i nějaké cvičné nože.
predator

Poslaťod Slavik » 03 Feb 2016 08:31

Robia sa aj cvičné. Z hliníku, sú hrubšie a nemajú výbrusy a tiež hrot je oblejší.
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod MadDog » 03 Feb 2016 12:33

trochu uvediem na správnu mieru cvičné sú G10 titan nie hliník áno sú hrubšie aby sa dosiahla zrovnateľná váha a farebné prevedenie titanu je zelené alebo šedo hnedé
Obrázok užívateľa
MadDog

Poslaťod Slavik » 03 Feb 2016 13:48

MadDog tak ako píšeš a aj bordové... ;-)
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod Slavik » 27 Feb 2016 22:40

Jedna z archívu.
Prílohy
_MG_5461.jpg
Obrázok užívateľa
Slavik
Moderátor

Poslaťod MadDog » 28 Feb 2016 12:26

Konštatujem, že toto je úplná nádhera. Jedná sa o modelový rad z roku 2013 - Military verzia modelu DELTA nonmagnetic verzia, ktorá ma celotitanovú rúčku, titanové šróby, vloženú kocku z SM100 (Nitinol 60) a čepeľ zo 6,1mm SM100 a to všetko je povlakované DLC. Je to asi jediná military varianta na svete, ktorá je takto vyskladaná ako titan vs. SM100 a zároveň je každá súčiastka povlakovaná DLC. Uvedený model môžem len doporučiť! Vynikajúco sedí v ruke a mechanická odolnosť všetkých povrchov je úžasná. V podstate aj po dlhodobom používaní nie sú viditeľné zmeny na uvedených modeloch.
Obrázok užívateľa
MadDog

Poslaťod predator » 02 Mar 2016 16:42

Nádhera to je ! Ten nůž má v podstatě jen jednu chybu a to je jeho cena. Jinak bych nůž z SM100 ať už pevný nebo zavírak od HCK určitě koupil a hrozně rád vyzkoušel :-(
predator

Poslaťod predator » 12 Mar 2016 17:03

Funguje ještě HCK? Web od nového roku nejede a žádné novinky jsem taky neviděl a já mám velkou potřebu dalšího nože nebo nožů :( :mrgreen:
Dnes jsem byl na výstavě v Brně a zastavil se u stolku FH a prohlídl si jeho B08 model F-002-14, musím uznat že jsem byl docela zklamán. Slabý skoro neviditelný lept na čepeli, a hlavně výbrus a nabroušení čepele mě docela zarazilo. Bylo tam i pár podobných bojováků s rukojetí z micarty a v nich podélné drážky, ale přišlo mi to, že se u něj zastavil čas v době kdy vzniklo Hck a začlo si nože dělat samo. Možná jsem to dříve tak nevnímal, ale teď když mám pro srovnání alphu a měl v ruce i jiné nože HCK tak musím uznat, že jsou o pár levelů jinde.
predator

Poslaťod MadDog » 13 Mar 2016 14:46

Áno, HCK ešte funguje. Podľa mojích sprostredkovaných informácií, čo sa týka stránky, súvisí to so stratégiou spoločnosti, ktorá sa stiahla z civilného trhu, nakoľko prínosy boli podstatne nižšie, ako negatíva, ktoré vyplynuli z tejto činnosti. Väčšina noviniek, ktoré uviedli do života po niekoľko ročnom vývoji a ponukli aj pre civilný sektor sa stala terčom kopírovania uvedených výrobkov. Bohužial aj v profesionálnej oblasti sa vyskytli jednotlivci, ktorí vyniesli jak výrobok, tak aj špecifikácie a následne obiehali výrobcov, s ponukou, aby im vyrobili viac ako 100 kusové série, ktoré sa následne predávali a boli ponúkané na medzinárodnom trhu. Čo sa týka noviniek, tak ja osobne z pevných nožov som úplne hotový z Hadesa, ale ja Aresa a Foxtrota a intenzívne pracujem na tom, aby som sa dostal k Alphe modelového radu 16. Tak isto aj nové zatváracie nože sú úžasné. Tak ako si spomenul, konkurenciu prevyšujú o niekoľko tried. Bohužial tento jav si uvedomia ľudia až v tom momente, keď vlastnia aspoň jeden nôž od HCK. Čo sa týka tvojho zážitku z Brna, ma vôbec neprekvapuje, lebo málo kto vníma, že spomenuté výrobky sa len ponášajú a majú vzbudzovať dojem, že majú niečo spoločné s B08, tak ich možme úspešne zaradiť a diplomaticky nazvať ako "klony". V ponímaní automobilového priemyslu nemožme označiť každé červené auto za Ferarri, aj keď sa naňho može podobať. Nikdy Ferarri nebude. Čo sa týka tvojej túžby po nožoch, skús sa ozvať cez FB, oni určite zareagujú.
Obrázok užívateľa
MadDog

PredchádzajúciĎalší

Späť na Články a recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť