Stránka 1 z 1

Prosba o pomoc - kvalita výrobcov

PoslaťNapísal: 28 Dec 2016 11:57
od baracuda2233
Zdravím chcem si kúpiť nejaký kacnejší menší nôž do prírody a na bežné používanie moje požiadavky sú čepeľ 11 max 12 cm a full tang a aby som nezabudol hladké ostrie. Zatiaľ som si vyhliadol tieto nože no neviem ako je to s ich kvalitou resp kvalitou výrobcov. Sú to tieto nože

prvá varianta
druhá varianta
tretia varianta

aký je váš názor na tieto nože prípadne poradte nejaké vhodnejšie alternatívy - Ďakujem

Re: Prosba o pomoc - kvalita výrobcov

PoslaťNapísal: 28 Dec 2016 15:11
od Slavik
Ahoj.

Najskôr by som sa asi opýtal či chceš ten nôž iba ako úžitkový predmet. Aby sme si rozumeli, teda žiadna estetika, žiadne parádičky. Aby sa cena rovnala výkonu,....
Alebo ho chceš mať aj ako nejakú citovejšiu záležitosť. Ďalšia otázka, chceš ho používať vyhradne ako nôž alebo aj ako sekeru? Skús sa ešte zamyslieť nad použitými materiálmi a nad tvojimi možnosťami sa o nôž postarať v "poli".
Z nožov, ktoré si si vybral, by som si ja nevybral ani jeden. Použitá oceľ nič moc, o spracovaní a kvalite si dovolím tiež pochybovať a v neposlednom rade mi nesedia ani dizajnovo. Ale to som ja. ;-)
Vyrozumel som ale že tvoj cenový strop je niekde okolo 40 ,- eur. Teda na funglovku od nožiara zabudni. Keď tak jedine niekde v inzercii, prípadne od nejakého začínajúceho.

Re: Prosba o pomoc - kvalita výrobcov

PoslaťNapísal: 28 Dec 2016 20:34
od baracuda2233
Ďakujem za rady bude sa jednať čisto o úžitkový predmet žiadne sekanie max tak zastrúhanie paličky na špekačku hh nemusí ro byť žiaden krásavec nepotrwbujem sa nim chváliť rozmýšľal som už aj nad nožom od mory no odrádza ma plastová rúčka a nieje to full tang no nechám si poradiť

Re: Prosba o pomoc - kvalita výrobcov

PoslaťNapísal: 28 Dec 2016 22:01
od Slavik
Drevo, plast,.... to všetko je vec preferencií. Mora ma v tomto prípade napadla ako prvá ale možno by bolo lepšie sa poobzerať po nožoch od fy. Condor.
No a spomenul som si ešte na "bačovské" nože od M. Látku. Nerobí ale fulltang, ak by si sa cez to vedel preniesť.... Najnižšie ceny má zhruba na tvojom limite a možno by to bola cesta ako sa dostať k šikovnému a navyše peknému nožu. A tvoje podmienky by mohol spĺňať.

Re: Prosba o pomoc - kvalita výrobcov

PoslaťNapísal: 28 Dec 2016 22:35
od baracuda2233
Ďakujem tak ja si pozriem tie nože a prípadne kúpim moru a od mory aký model by ste mi odporučili? Ďakujem

Re: Prosba o pomoc - kvalita výrobcov

PoslaťNapísal: 29 Dec 2016 18:35
od baracuda2233
Zdravím nakoniec som kúpil nôž mora bushcraft dobre sa drží a cena bola tiež v pohode dúfam že niečo vydrží aďakujem za rady

Re: Prosba o pomoc - kvalita výrobcov

PoslaťNapísal: 31 Dec 2016 06:17
od hidalgo
Dobre si si vybral v danej cenovej kategórii thumb up ,časom aj tak kúpiš ďalší ;-) ,je nás tu takto postihnutých mnoho :grin: