noze s obojstrannym ostrim - dyky

noze s obojstrannym ostrim - dyky

Poslaťod 224477 » 23 Feb 2012 22:52

Obrázok

pozeram ebay a nadabil som na tuto nostalgiu z detstva.

velmi som si ju neuzil. mohol som mat tak 12 rokov /?/ a v PKO bola vystava zbrani, jedna z prvych. Dole pod schodami bol taky stanok s nozmi, predovsetkym pakistanske variacie na buck110 a potom tieto dyky. Za vysibane peniaze /bolo to na jar, po velkej noci, korunky ma tlacili vo vrecku, museli ist prec a dyka - to bol proste vtedy moj sen/ som si, pamatam si to presne, za 142 korun kupil takyto noz, predali mi ho, lebo som bol s otcom, pozerali sme ich asi 3, lebo pakistan - tam kazdy kus je originalny. Netusim z coho bola cepel, ale pri nej aj ta najobycajnejsia 420 bola vesmirny material, rucka bola z dreva a mosadze, pekne po nej vonali ruky, tym exotickym drevom a mosadzou. Puzdro bolo z nejakej odpadovej presusenej koze, cvocik sa dal ledva zapnut a na zadnej strane bol plechovy klip kt. nedrzal naozaj na nicom. Ale mne to nevadilo, bola to moja prva dyka a ja som sa z nej strasne tesil. Uz si nepamatam ani ako som ju nosil, pretoze ten plechovy klip bol maly a slaby a na nicom nedrzal a ja som vtedy netusil co je to 'iwb' nosenie /proste zasunute za opaskom/. pamatam si na mojho vtedy 8rocneho brata, ako sme boli sami doma a on chcel vyskusat ci sa s mojou novou dykou dobre boda a bez varovania ju zapichol do matraca svojej postele. nasi tusim neboli radi. samozrejme, ako uvedomely mladik som noze nosil aj do skoly, hoci to bolo zakazane, ale vtedy to ma tu extra prichut, nie? a samozrejme som sa vzdy pochvalil novym nozom pre spoluziakmi. ale to som bol este hlupy a myslel som si, ze vsetci su kamosi a veci si nekradnu. par dni nato som prisiel na to, ze to bola nespravna uvaha. mali sme vtedy taky zvyk, rozbehnut sa po vyucku do skolskej jedalne, tasky v tom behu zahodit k stene a po obede si ich odtial zase zobrat. bolo tam vzdy vela tasiek a nie v kazdej bola dyka. v mojej hej. no ked som sa vratil z toho obeda, bola prec. proste tam nebola, a ja som si myslel, ze som ju stratil a prehladal som v skole vsetky zakutia a nenasiel som nic. zlahla sa po nej zem. a ja si ju prisambohu raz zase kupim, len pre tu nostalgiu.

:)
Obrázok užívateľa
224477

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Re: noze s obojstrannym ostrim - dyky

Poslaťod AAA » 03 Okt 2012 22:44

To tu nikto nema dyku? Nech tu nieje len jeden prispevok a kedze som uz nafotil foto tak prihodim think
Prílohy
P1070890.JPG
P1070889.JPG
P1070895.JPG
Obrázok užívateľa
AAA

Späť na Pevné nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť