Severské nože

Re: Severské nože

Poslaťod Tomáš Mrázek » 12 Dec 2012 16:09

Tomáš Mrázek

Share On:

Zdielaj na Facebook Facebook Zdielaj na Twitter Twitter Zdielaj na Digg Digg

Poslaťod Delewar » 08 Apr 2013 23:03

Zdravím!

Aký máte názor na nórske nože značiek Helle a Halling? Je to tiež taký severský typ noža, ale nie klasická finka. Aspoň môj dojem...
Máte niekto doma, ak áno, aké typy?
Obrázok užívateľa
Delewar

Poslaťod hidalgo » 09 Apr 2013 13:39

Mám Helle Harding,krásny, ľahučký(97g),montáž na trň,skandinávsky výbrus,kožené púzdro s plastovou vložkou,čepeľ 3-vrstvý sendvič(len neviem z akých materiálov),pekne rezivý ....video z fy. ;-) http://www.youtube.com/watch?v=1cuYnbWmEMY
Šťastena praje pripraveným!
Obrázok užívateľa
hidalgo

Poslaťod Delewar » 09 Apr 2013 20:14

hidalgo píše:Mám Helle Harding,krásny, ľahučký(97g),montáž na trň,skandinávsky výbrus,kožené púzdro s plastovou vložkou,čepeľ 3-vrstvý sendvič(len neviem z akých materiálov),pekne rezivý ....video z fy. ;-) http://www.youtube.com/watch?v=1cuYnbWmEMY

Na ten som presne i ja myslel. držal som ho v ruke, vyzerá fajn. Len, nemá príliš krátky a málo robustný tŕň? Čo som čítal, boli na to nejaké sťažnosti.
Obrázok užívateľa
Delewar

Poslaťod Mižo » 10 Apr 2013 00:35

ja mam helle eggen a som si nim nadmierku spokojny. vyborne sa drzi (ale musel som zbrusit asi 1mm zastity, lebo trosku tlacila), super vybrus (aj ked na iste veci by sa hodilo keby bol vyssi), super ostrost a to co tu uz bolo spomenute..lahucky, dobre puzdro, v ktorom noz dobre drzi. a ten trn fakt nie je velmi dlhy. ale pravdepodobne na vsetko na co ho mozes pouzivat to uplne staci.
Mižo

Poslaťod hidalgo » 10 Apr 2013 17:23

nie je to sekáč ;-) ,tŕň končí za rukoväťou thumb up
Šťastena praje pripraveným!
Obrázok užívateľa
hidalgo

Poslaťod Delewar » 10 Apr 2013 20:03

Mižo píše:ja mam helle eggen a som si nim nadmierku spokojny. vyborne sa drzi (ale musel som zbrusit asi 1mm zastity, lebo trosku tlacila), super vybrus (aj ked na iste veci by sa hodilo keby bol vyssi), super ostrost a to co tu uz bolo spomenute..lahucky, dobre puzdro, v ktorom noz dobre drzi. a ten trn fakt nie je velmi dlhy. ale pravdepodobne na vsetko na co ho mozes pouzivat to uplne staci.

Aj na ten som pozeral. Iste, však nože má byť len na veci na to určené. Isto s ním nebudem rúbať stromy, ani ho používať miesto skoby. Ľahkosť je vždy výhoda, pokiaľ nejde na úkor rezných vlastností.
Vďaka!
Obrázok užívateľa
Delewar

Poslaťod Delewar » 10 Apr 2013 20:04

hidalgo píše:nie je to sekáč ;-) ,tŕň končí za rukoväťou thumb up

Videl som ich rozrezané, tak som zasledoval. Ani ich za sekáč nepovažujem, na to sú kukri, sekery, prípadne mačety.
Obrázok užívateľa
Delewar

Poslaťod joe » 29 Apr 2013 07:18

3500korun píše:Táto téma ma fakt potešila, lebo je to moja srdcovka...

Obrázok

Ahoj, príspevok je síce staršieho dáta, no chcel by som vedieť - ten hore vľavo je wood jewel? Ako si s ním spokojný? Pekná a praktická finka je aj tá hore vpravo...kto je výrobca? Rovnaký som videl na stránke hunting-shop.cz v sekcii finské nože, kde uvádzajú tvrdosť až 63 HRC.
joe

Poslaťod Jaren » 29 Apr 2013 07:44

Ahoj

Možno nebude vadiť, keď odpoviem čiastočne za iného. Ten vpravo je od fy. Lapinpuukko, asi model Hunting Knife Product nr. 3029

LAPIN PUUKKO

Firma sa zameriava na prísne účelové nože bez príkras. Mal som od nej iný nôž (Camping Knife), perfektne spracovaný, skutočne pracovný nôž.

Wood Jewel som nemal, takže k nemu neviem povedať nič.
Obrázok užívateľa
Jaren

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pevné nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť